• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kandydował w Gdańsku, teraz w Rzeszowie

ms
4 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Przetarg na zakup 10 pociągów SKM pod lupą NIK
Grzegorz Braun dwa lata temu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. W tym roku powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Grzegorz Braun dwa lata temu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. W tym roku powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Grzegorz Braun, który dwa lata temu kandydował w wyborach na prezydenta Gdańska, będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Rzeszowa.Prezydent niezwiązany wcześniej z miastem, którym rządzi, to:

Grzegorz Braun jest reżyserem, publicystą oraz posłem na Sejm reprezentującym Konfederację.

Właśnie z ramienia Konfederacji będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Kandydował na prezydenta GdańskaTo już jego druga próba objęcia urzędu prezydenta dużego miasta. W 2019 r. ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Grzegorz Braun w 2019 r.: Chcę demontażu układu gdańskiegoW głosowaniu, które odbyło się 3 marca, Grzegorz Braun zdobył 20 164 głosów (11,86 proc. wszystkich) i zajął drugie miejsce.

Wcześniej, bo w 2015 r. startował w wyborach na prezydenta RP, w których uzyskał 124 132 głosów, co oznaczało poparcie w wysokości 0,83 proc.

Chce być prezydentem RzeszowaZwiązki Grzegorza Brauna z Rzeszowem są jednak silniejsze niż z Gdańskiem. Od 2019 r. jest posłem z Podkarpacia. W okręgu obejmującym Rzeszów otrzymał 31 148 głosów, a w samym mieście - 6796.

Wybory w Rzeszowie odbędą się po ustąpieniu z urzędu Tadeusza Ferenca, który rządził miastem w latach 2002-2021. 10 lutego ogłosił on złożenie rezygnacji ze stanowiska, tłumacząc to pogorszeniem stanu zdrowia po przebyciu COVID-19.
ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (525)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane