Fakty i opinie

Kąpiel w Bałtyku nie tylko w dzień

Najnowszy artukuł na ten temat W środę efektowne wejście Daru Młodzieży

Kiedy za dnia upał nie daje przejść kilkudziesięciu metrów bez zadyszki i pocenia się, a popołudnia są zbyt słoneczne, by wyjść z dziećmi na plażę, do kąpania się w Bałtyku pozostaje tylko noc. Coraz więcej mieszkańców Trójmiasta, a także turystów, z morskiej kąpieli korzysta po zmroku.Czy kiedykolwiek kąpała(e)ś się po zmroku w Bałtyku?

tak, robię tak każdego lata 38%
tak, w tym roku po raz pierwszy, świetna sprawa 8%
tak, ale Bałtyk jest dla mnie za zimny, rzadko to robię 22%
nie, ale z chęcią spróbuję 19%
nie, bo nie umiem pływać 6%
nie, bo nie lubię kąpać się tak póżno 7%
zakończona Łącznie głosów: 1380
Choć wielu o takim właśnie lecie nad polskim morzem zawsze marzyło, upały dają się coraz bardziej we znaki, bo do utrzymujących się tak długo wysokich temperatur nie jesteśmy po prostu przyzwyczajeni. Dlatego coraz chętniej mieszkańcy Trójmiasta i turyści korzystają z kąpieli morskich po zmroku, a plaże od Gdańska po Gdynię zaludniają się ponownie po godz. 20.

- Odwiedzając wieczorami gdańskie plaże jestem zachwycona wysoką frekwencją, która utrzymuje się nawet do późnych godzin nocnych - mówi pani Marta z Gdańska, która niemal każdy gorący dzień kończy kąpielą w Bałtyku. - Zarówno turyści jak i sami gdańszczanie tłumnie korzystają ze sprzyjającej aury i nawet po zmroku pozwalają sobie na kąpiele pod gwiaździstym niebem. Tego trzeba spróbować.

Odwiedziliśmy wieczorem kilka plaż i rzeczywiście - na każdej było mnóstwo plażowiczów.

- W tygodniu nie mam czasu na plażowanie, bo pracuję, a w weekendy nie zawsze dopisuje pogoda, dlatego rekompensuję to sobie wieczornymi kąpielami w Bałtyku - mówi pani Karolina z Gdańska. - Poza tym zaczęłam doceniać, że mieszkam nad chłodnym morzem, po upalnym dniu kąpiel w Bałtyku to świetna sprawa, można się ochłodzić i odprężyć.

Choć na pewno warto wybrać się wieczorem na kąpiel w morzu, trzeba pamiętać, że ratowników już wówczas nie ma, zatem w wodzie jesteśmy zdani na siebie.

Opinie (117) 3 zablokowane

 • niebezpieczne

  Myślę, że takie kąpiele są niebezpieczne. Nie tylko dlatego, że nie ma ratowników, ale raczej dlatego, że jest ciemno i trudniej zauważyć, że ktoś potrzebuje pomocy, a alkohol dodaje brawury.
  Oczywiście, że kąpanie się wieczorem też jest możliwe i bez artykułu bym na to wpadła, ale czy trzeba koniecznie robić wszystko co możliwe, a nie koniecznie bezpieczne?

  • 1 1

 • tak, ale...

  ...nie w Bałtyku. Śmiechu było kupa jak po wyjściu z wody kąpielówek po ciemku znaleźć nie mogłem ;-)

  • 0 0

 • Woda brudna?

  To proponuję odwiedzić Indie i zobaczyć w czym tam się ludzie kąpią. Jak się nie podoba, że brudno to można ruszyć cztery litery i trochę posprzątać. Ile ja się śmieci nałowiłam nurkując. A wiecie co? Rybki też wydalają "klocki"

  • 1 0

 • Kapiel wieczorem - fajna sprawa.

  Tylko dlaczego ci wieczorni plażowicze wchodzą do wody tylko do pępka , stoją nieruchomo przez chwilę, po czym ... wychodzą z wody. Obserwowałam wczoraj z mola w Brzeżnie. Nikt nie pływał . Ale stojących po pachwiny i do pasa w wodzie było mnóstwo .

  • 0 0

 • Bałtyk

  Bardzo fajne w skrócie ciekawostki na temat Morza Bałtyckiego https://apartamentydarlowko.pl/blog/10-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-na-temat-morza-baltyckiego/ co warto wiedzieć

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.