Fakty i opinie

stat

Kąpieliska w Sopocie i Gdańsku zamknięte

Zmiana kierunku prądów sprawiła, że widoczne na zdjęciu sinice opuściły morze na wysokości Sopotu, co pozwoliło otworzyć kąpieliska. Na razie nie wiadomo, na jak długo.
Zmiana kierunku prądów sprawiła, że widoczne na zdjęciu sinice opuściły morze na wysokości Sopotu, co pozwoliło otworzyć kąpieliska. Na razie nie wiadomo, na jak długo. fot. Łukasz Łapiński/czytelnik trojmiasto.pl

Z powodu sinic od kilku dni zamknięte były wszystkie kąpieliska w Trójmieście. Obecnie zmieniły się prądy i kąpieli w morzu nie mogą zażywać plażowicze w Sopocie oraz Gdyni. Trudno jednak wyrokować, jak w kolejnych dniach przemieszczać się będą łachy sinic.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhone


Aktualizacja, 29 lipca, godz. 12:40. Obecnie zamknięte są wszystkie kąpieliska w Sopocie i Gdyni oraz większość w Gdańsku. Szczegóły po kliknięciu na mapkę poniżej.

Aktualizacja, 29 lipca, godz. 10:49. Otwarte jest też już kąpielisko w Jelitkowie.

Aktualizacja, 28 lipca, godz. 13:02. Sinice odpłynęły. Otwarte zostało więc popularne kąpielisko na Stogach.Utrzymujące się od kilku dni wysokie temperatury spowodowały zakwit sinic w Bałtyku. Od poniedziałku zamknięte były wszystkie kąpieliska w Trójmieście.

Chociaż upał nie odpuszcza, w kilku miejscach można już się kąpać. Sanepid zezwolił na otwarcie wszystkich kąpielisk w Sopocie oraz dwóch w Sobieszewie.

Aktualna sytuacja na kąpieliskach. Na zielono oznaczone są te, na których można się kąpać. zrzut z mapy sanepidu
- To wynik zmian w prądach, łachy sinic zaczęły się przemieszczać, ale proszę się zawczasu nie cieszyć, bo to się może zmienić - przyznaje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. - Mamy nadzieję, że te prądy się utrzymają i w weekend jak najwięcej kąpielisk będzie otwartych.
Czy i kiedy możemy spodziewać się otwarcia pozostałych trójmiejskich kąpielisk, czy prędzej doczekamy się zamknięcia tych już udostępnionych?

- Trudno to prognozować, każdy scenariusz jest możliwy. Sinice mogą np. wrócić do Sopotu, ale odpłynąć z Orłowa, albo w kilku miejscach cofnąć się w głąb morza - mówi Augustyniak.

Opinie (242) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.