Fakty i opinie

stat

Karambol na Estakadzie Kwiatkowskiego

Skutki przedpołudniowego karambolu na Estakadzie Kwaitkowskiego.


Samochód ciężarowy staranował 8 samochodów na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Hutniczą zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Na szczęście nikt nie został ciężko poszkodowany.Aktualizacja godz. 12:31 Policjanci zakończyli przed kilkunastoma minutami działania na estakadzie. Niebawem ruch powinien odbywać się bez problemów.

Aktualizacja godz. 11:10 Jak informują gdyńscy policjanci, ciągnikiem siodłowym z naczepą kierował obywatel Ukrainy. Powodem wjechania w inne auta była prawdopodobnie jego nieuwaga i nadmierna prędkość. Zostanie ukarany mandatem gotówkowym.

Utrudnienia na estakadzie mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut.

Film czytelniczki. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków.


Do zdarzenia doszło po godz. 10. Informowaliśmy o nim w naszym raporcie. Z nieznanych na razie przyczyn samochód ciężarowy staranował osiem samochodów na zjeździe w ul. Hutniczą w kierunku Obłuża. Wśród nich były dwa auta dostawcze i sześć osobowych. Jedna osoba została lekko poszkodowana.

- Na miejscu pracują 3 zastępy strażaków, jest też pogotowie. Zjazd na Hutniczą od strony Morskiej jest całkowicie zablokowany - informuje Łukasz Płusa z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni.
Nie wiadomo, ile czasu droga będzie zablokowana.


Do poważnego wypadku na estakadzie doszło we wtorek. Przed zjazdem w kierunku ul. Morskiej zderzyły się trzy samochody.

Poważnych zdarzeń z udziałem samochodów ciężarowych nie brakuje w ostatnich miesiącach na estakadzie. W kwietniu 2013 roku doszło do najtragiczniejszego w ostatnim czasie wypadku. Na zjeździe z estakady rozpędzona ciężarówka uderzyła w trolejbus i wypadła poza barierę ochronną. Zginęły dwie osoby, dziewięć zostało rannych.

W miejscu czwartkowego zdarzenia, do poważnej kolizji doszło rok temu. TIR w Gdyni nie wyhamował i staranował wtedy osiem samochodów osobowych. Nikt nie został poszkodowany.

Z kolei w kwietniu 2014 roku ciężarówka spadła z estakady, natomiast w lipcu ciężarówka na zjeździe w ul. Janka Wiśniewskiego zmiażdżyła dwa samochody osobowe. Cztery osoby zostały poszkodowane.

Opinie (234) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.