Fakty i opinie

stat

Kasjerka brała pieniądze klientów dla siebie

20-latka przez kilka tygodni okradała swojego pracodawcę.
20-latka przez kilka tygodni okradała swojego pracodawcę. fot. policja

Pensje w handlu nie są wysokie, ale tak działać nie wolno. 20-letnia kasjerka ze sklepu na Przymorzu oszukiwała pracodawcę. Gdy klient nie zabrał ze sobą paragonu to usuwała transakcję z systemu, a pieniądze chowała do własnej kieszeni.Zabierasz paragon, gdy robisz zakupy?

tak, zawsze 37%
tylko, jak kupuję coś wartoścowego 52%
nie, nigdy 11%
zakończona Łącznie głosów: 3833
Zgłoszenie o możliwych oszustwach, których dopuszczać mógł się ktoś z  pracowników marketu na Przymorzu, policjanci otrzymali w zeszłym tygodniu. Okazało się, że z kasy sklepu od kilku tygodni ginęły pieniądze - łącznie ponad 1,6 tys. złotych.

Kryminalni przesłuchali pracowników marketu, przejrzeli także zapisy ze sklepowego monitoringu. Odkryli, że za oszustwami stoi jedna z kobiet pracujących "na kasie".

- Sprzedawczyni wykorzystywała fakt pozostawienia przez klienta paragonu, wprowadzała na kasę fiskalną sprzedany towar, a następnie, po przekazaniu pieniędzy przez klienta, wprowadzała do kasy polecenie usunięcia transakcji, a pieniądze za towar zabierała dla siebie - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
20-latka została zatrzymana. Usłyszała łącznie 22 zarzuty dotyczące oszustw na szkodę sklepu, w którym pracowała.

Opinie (145) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.