• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Karwinianie doczekali się otwarcia supermarketu

Patryk Szczerba
6 czerwca 2024, godz. 12:45 
Opinie (186)

Mieszkańcy Karwin, Dąbrowy oraz Wielkiego Kacka w końcu doczekali się zapowiadanego od ponad pół roku otwarcia marketu Kaufland przy ul. NowowiczlińskiejMapka w Gdyni. Tłumów o poranku nie było. Tłoczno zrobiło się koło południa.Do sklepu, w którym najczęściej robisz zakupy:

Każdy artykuł na temat nowego supermarketu na Karwinach, który najpierw powstawał, a potem już tylko czekał na otwarcie, wywoływał spore poruszenie wśród naszych czytelników.

Pewnie dlatego, że sprawa ciągnęła się długo niczym remont zniszczonej ulicy miejskiej.

Pierwsze informacje z wiosny 2023 r. mówiły o tym, że Kaufland zostanie otwarty przed Bożym Narodzeniem.

Sęk w tym, że okresie świątecznym dopiero została zatwierdzona decyzja o Zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która okazała się kluczowa dla działania sklepu. Chodziło bowiem o budowę drogi dojazdowej od ul. Nowowiczlińskiej, dzięki której można dojechać na przysklepowy parking.

Kończą budowę drogi, a potem otwarcie marketu Kończą budowę drogi, a potem otwarcie marketu

Przekładane terminy otwarcia supermarketuSaga z Kauflandem na Karwinach trwała w najlepsze. Supermarketu nie udało się otworzyć ani na Wielkanoc, ani na majówkę, ani na długi weekend z Bożym Ciałem. Brakowało odbiorów technicznych, co opóźniało otwarcie sklepu.

Ostatnio informowaliśmy, że otwarcie nastąpi 6 czerwca. I choć wielu powątpiewało w te obietnice, to faktycznie tego dnia o godz. 6 rano wreszcie sklep ruszył.

Tłumów o poranku nie było. Większa liczba kupujących pojawiła się po godz. 10. Niewykluczone, że kupujący pojawią się tłumnie także w piątek i w sobotę.Parametry supermarketu Kaufland na Karwinach

  • Powierzchnia hali sprzedaży - 2,8 tys. m kw.,
  • W środku ok. 500 m kw. powierzchni handlowo-usługowej dla najemców pasażu
  • 200 miejsc parkingowych dla klientów


Wjazd do sklepuJak doszło do budowy marketu przy Nowowiczlińskiej?Przypomnijmy, że w 2019 r. radni Gdyni uchwalili nowy plan miejscowy dla tej okolicy, niezbędny do budowy Trasy Kaszubskiej. Dokument ten zezwolił na powstanie w tym miejscu obiektu handlowo-usługowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.Projekt uzyskał akceptację m.in. GDDKiA i ZDiZ w Gdyni.Początkowo planowano tu osiedle mieszkanioweUrzędnicy z biura planowania przestrzennego na spotkaniu z mieszkańcami tłumaczyli, że powodem przystąpienia do prac nad planem były wnioski właściciela terenu - jednego z trójmiejskich deweloperów.

- Początkowo zapowiadał tam zabudowę mieszkaniowo-wielorodzinną. Teren nie był jednak przystosowany do takiej zabudowy. Właściciel terenu zmienił koncepcję, wnioskując o wielkopowierzchniowe usługi - tłumaczyli w 2019 r. planiści z Biura Planowania Przestrzennego w Gdyni.
Po kilku tygodniach plan trafił pod obrady Rady Miasta i został uchwalony. Do projektu planu miejscowego zostało wniesionych 67 uwag: 66 zostało odrzuconych, a 1 uwagę uwzględniono w części.

Będzie osiedle w miejscu zamkniętego TescoSporo uwag od mieszkańcówW zgłoszonych uwagach mieszkańcy pisali przede wszystkim o ingerencji w zieleń.

Więcej o historii powstania nowego marketu Więcej o historii powstania nowego marketu

Planiści jeszcze na etapie procedowania wskazywali, że teren nie jest w całości leśny. Tam, gdzie ma powstać obiekt, to teren zadrzewiony i prywatny, a parametry inwestycji z powodu rozbudowy dróg i tak musiały zostać okrojone.

Quiz Współczesna architektura Trójmiasta Średni wynik 42%

Współczesna architektura Trójmiasta

Rozpocznij quiz
19:26 6 CZERWCA (aktualizacjaakt. 19:46)

Korek przy Kauflandzie (10 opinii)

Fajny ten Kaufland na karwinach
Fajny ten Kaufland na karwinach

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane