Kiedy Gdynia naprawi zniszczone przez ulewy ulice?

Sytuacja na ul. Nałkowskiej na Karwinach jest lepsza niż na Kamiennej Górze. Tam lipcowe osuwisko spowodowało zwężenie drogi. Termin naprawy nie jest znany. Zdjęcie z 12 kwietnia.
Sytuacja na ul. Nałkowskiej na Karwinach jest lepsza niż na Kamiennej Górze. Tam lipcowe osuwisko spowodowało zwężenie drogi. Termin naprawy nie jest znany. Zdjęcie z 12 kwietnia. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl

Kierowcy pytają, kiedy odcinki ulic Nałkowskiej zobacz na mapie Gdyni na Karwinach i Sienkiewicza zobacz na mapie Gdyni na Kamiennej Górze zostaną naprawione i będą w pełni przejezdne. Gdyńscy urzędnicy nie potrafią podać ani przybliżonych dat, ani też szacowanych kosztów koniecznych napraw.Czy naprawy po zniszczeniach pogodowych powinny być dla miasta priorytetowe?

Zobacz wyniki (396)
Obydwa przypadki są podobne. I na Karwinach, i na Kamiennej Górze miejska infrastruktura przegrała z deszczem. W pierwszym przypadku zwężenie ul. Nałkowskiej w okolicach zbiornika retencyjnego trwa już blisko rok. Powodem jest osunięcie skarpy spowodowane gwałtowną ulewą, która nawiedziła Trójmiasto w lipcu zeszłego roku.

Tymczasowość od 9 miesięcy

Do zniszczenia samego zbiornika nie doszło, ale na ulicy od tego czasu pojawiły się szykany, co utrudnia ruch drogowy i powoduje narzekania kierowców. Z drugiej strony, nie brakuje głosów mieszkańców, że zwężenie drogi w tym miejscu uspokoiło ruch samochodowy, więc może warto wykorzystać ten fakt np. do stworzenia ułatwień dla rowerzystów?

Tak czy inaczej, tymczasowa organizacja ruchu obowiązuje już od dziesięciu miesięcy. W związku z tym coraz więcej osób zaczyna pytać o termin, w którym urzędnicy zajmą się w końcu uporządkowaniem sytuacji. Ci - pytani przez nas o ul. Nałkowskiej - nie potrafią jednak podać żadnych konkretów.

Fotografie wykonane w lipcu 2016 roku oraz marcu 2017 roku dostarczone przez miasto po publikacji artykułu pokazują stan skarpy przy ul. Nałkowskiej. - Nic się tam nie obsuwa. Teren jest stale monitorowany i zabezpieczony - twierdzą urzędnicy. fot. Urząd Miasta Gdyni

- Prace nad odbudową skarpy przy ulic Nałkowskiej trwają - zadanie zostało przekazane z ZDiZ Gdynia do wydziału inwestycji z uwagi na większy zakres. W najbliższym czasie wydział zleci przygotowanie dokumentacji projektowej, która da odpowiedź m.in. na pytanie o koszt - wyjaśnia Sebastian Drausal, rzecznik prasowy UM Gdynia.
Otwarcie zbiornika retencyjnego w planach

Podobną niewiadomą staje się sprawa udostępnienia zbiornika retencyjnego dla spacerowiczów, o co apelowali w zeszłym roku mieszkańcy. Miasto było temu początkowo przeciwne, ale (m.in. po naszym artykule) urzędnicy zmienili zdanie i zdecydowali, że warto dać szansę na spacer w tym miejscu, tyle że po przeprowadzeniu konkretnych inwestycji.

Wytłumaczyli jednak, że koniecznością jest budowa drogi ewakuacyjnej z terenu zbiornika, bariery stalowej ochronnej wzdłuż istniejącej drogi technologicznej, krat na budowli upustowej i przelewie uniemożliwiających dostęp osób trzecich, a także stworzenie systemu ostrzegania użytkowników.

Czytaj też: Kiedy udostępnią spacerowiczom zbiornik retencyjny na Karwinach?

Do tego potrzebny jest projekt, którego koszt szacowany jest na 43 tys. zł. Jego wykonawca ma zostać wybrany w przetargu. Pierwsze podejście było nieudane i na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się kolejne postępowanie.

Ul. Sienkiewicza czeka na wyniki badań

Wciąż niewiele można powiedzieć także na temat udostępnienia kierowcom ul. Sienkiewicza, która w lutym zarwała się, co spowodowało osunięcie się skarpy na znajdujący się poniżej dom.

Z kolei przejazd ulicą Sienkiewicza na Kamiennej Górze jest całkowicie zablokowany. Nie wiadomo, jak długo potrwa taka sytuacja.
Z kolei przejazd ulicą Sienkiewicza na Kamiennej Górze jest całkowicie zablokowany. Nie wiadomo, jak długo potrwa taka sytuacja. fot. Trojmiasto.pl
Mieszkańcy Kamiennej Góry czekają na naprawę zarwanego fragmentu jezdni i przywrócenie ruchu kołowego w tym miejscu. Obecnie przejazd przez ulicę pozostaje zamknięty. Urzędnicy tłumaczą, że na razie trwają badania geologiczne. Przygotowywany jest projekt budowlany na zlecenie ZDiZ.

- Całość jest wykonywana zgodnie z postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Termin dostarczenia dokumentacji został określony na 5 maja. Następnie na podstawie wyników badań, PINB określi sposób i termin wykonania remontu. Powstająca dokumentacja da także odpowiedź dotyczącą kosztów napraw - opowiada Andrzej Ryński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że koszt naprawy może sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

Przypomnijmy, że okoliczności zdarzenia bada Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która sprawdza, czy do osunięcia ziemi, do którego doszło w drugiej połowie lutego na Kamiennej Górze, nie przyczynili się - nie dopełniając swoich obowiązków - gdyńscy urzędnicy. W postępowaniu uczestniczą też funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Tak wyglądała w lutym skarpa i ul. Sienkiewicza na Kamiennej Górze

Opinie (166) 6 zablokowanych

 • wreszcie ktoś nie boi się zadawać pytań urzędowi miasta. (24)

  Już prawie rok po ulewie, szkody ponoć były mniejsze niż w Gdańsku. Dlaczego tam już wszystko naprawione a u nas powstały prowizoryczne schody???

  • 163 5

  • Cicho, UM wstanie do roboty i będzie pisanie (11)

   Ze jesteś ruskim trollem, że się powtarzasz, albo że masz tu etat 24h opłacany przez Gdańsk

   • 45 2

   • Kto normalny od godz. 6 komentuje artykuły. Tylko ludzie, którzy mają w tym jakiś cel lub interes. (10)

    Urzędy rozpoczynają pracę od godz. 8, wyjątki od godz. 7, 7.30. A ty rzekomy Januszku (ile to już razy zmieniałeś te podpisy) nadajesz od godz. 6 rano. Kto czyta komentarze tu to wie, że wszystkie twoje komentarze są na jedną nutę. Jazda i atak na Gdynię, nie ważne jak, nie ważne w jakim temacie, byleby dokopać Gdyni. Drugi twój cel, to wychwalanie Gdańska, czyli my w Gdańsku mamy tak, a w Gdyni jak zawsze są do tyłu.
    Szczerze pisząc, nie obchodzi mnie, czy jesteś zatrudniony w jakiejś komórce od PR jakieś instytucji (Urząd Miasta, Marszałkowski, Wojewódzki, firma od PR, wizerunku i social media itp. itd.), czy jesteś freelancerem wynajętym na umowę o dzieło do komentowania w jeden i ten sam sposób (ile dają groszy za wpis?), czy pracownikiem trójmiasto.pl, który nabija komentarze dla portalu, żeby pokazać, jak dużo ludzi go odwiedza i jak obfite dyskusje są tu prowadzone, czy może jesteś asystentem w biurze poselskim, któregoś z posłów i masz w zakresie obowiązków wypisywanie tych komentarzy.
    Czytam tam portal od ładnych paru lat i widzę, że od zawsze jesteś ze swoim komentarzami. Kwestia tylko, czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz (ze względu na - światopogląd, rozeznanie w temacie, pogląd polityczny i przynależność partyjną) czy robisz to tylko dla kasy, czyli nie ważne jak, nie ważne kiedy, ważne co, ważne, żeby zarobić.

    • 6 21

    • ja robię kupe akurat po wstaniu i czytam ten portal (1)

     I czasem skomentuje cos o 6.

     • 19 1

     • No właśnie

      • 7 0

    • O, widzę, że na emeryturze Grajterowa też propagande sieje... (1)

     • 8 0

     • No właśnie, tekst o Grajterowej i propagandzie już zdradza twój cel i interes, a właściwie twoich "wrogów"...

      przeciw którym wojujesz w komentarzach.

      • 0 4

    • Po Gdańsku jedziemy tak samo albo bardziej jak są jakieś afery. (1)

     Taka jest prawda - mam tylko wrażenie, że w Gdyni mamy jakieś różowe okulary nałożone i jak coś się dzieje niedobrego, to próbujemy to wyprzeć, że nie na pewno nie jest tak źle. Tylko ci okropni hejterzy hejtują. A przecież to nieprawda, nie żyjemy w cale jakimś cudownym mieście jak nam wmawiają. Niestety ale to jest prowincja, która korzysta z sąsiedztwa (żeby nie było - Gdańsk też zyskuje dzięki temu sąsiedztwu).

     • 7 2

     • Dlaczego krytykujesz tylko tych w różowych okularach, którzy sądzą, że w Gdyni jest super?

      Czemu akurat do nich pijesz? I czemu uogólniasz i wyolbrzymiasz ten wątek? Wytłumaczę ci. Bo ty stoisz po przeciwnej stronie, czyli ludzi w czarnych okularach, którzy negują, wyśmiewają, krytykują sprawy, w których nic się nie dzieje albo nie ma co krytykować. I cytując ciebie, trzeba napisać, że nie żyjemy też w mieście upadłym, zrujnowanym, zaniedbanym, jak nam co niektórzy chcą wmówić.
      Prawda jak zawsze leży gdzieś w środku, między pesymistami i hejterami a wielbiącymi i wychwalającymi, a trzeźwy umysł i analiza jednej i drugiej strony, daje możliwość wyciągania odpowiednich wniosków.

      • 2 5

    • Wstaje wcześnie do pracy a prace mam taką że mogę siedzieć na t.pl do woli (3)

     Nie jestem bezrobotnym alkoholikiem, nikt mi nie płaci, nie mam żadnych interesów, komentuje bo lubię. I co?

     • 5 2

     • Nie ściemniaj. Tyle bzdur i komentarzy wypisujesz dzień w dzień od rana do wieczora i twierdzisz, że robisz to "bo lubisz"?

      Idiotów z ludzi robisz. Na pewno masz jakiś powód lub przyczynę, tylko tego nie zdradzisz.

      • 3 4

     • buahahaha (1)

      ponad 1000 postów dziennie od rana do wieczora,
      odpisywanie samemu sobie po kilkanaście razy,
      nawet pod artykułami o teatrze

      bo lubisz? :)
      aha, pewnie

      • 3 3

      • Człowiek kulturalny chodzi do teatrów

       Dziwne?

       • 0 0

  • W Gdyni wszystkie ulice się sypią (6)

   Żadnych napraw po zimie 15/16 a tu już, ku zaskoczeniu UM, kolejna zima się skończyła. Ktoś widział jak wygląda np. ul.I armii wp na odcinku od słowackiego w stronę kamiennej góry? Dramat do kwadratu

   • 37 3

   • Codziennie podziwiam 10 lutego, toć to strefa prestiżu !

    • 19 1

   • Na samej morskiej jest kilka takich odcinków że można się bac o życie

    • 16 1

   • dodalbym jeszcze..... (1)

    Hutnicza - zgroza totalna, odcinek od dworca do pomnika Grudnia 70 - rozumiem ze to droga krzyzowa ma byc normalnie.... pomijam miliony zapadnietych studzienek na drodze ze nie idzie normalnie przejechac.

    • 14 2

    • Hutnicza od dworca do pomnika Grudnia 70??? Widać, że gdańszczanin pisał. Orientacja w ulicach Gdyni bezbłędna.

     Nie zapomnij też o dziurach na ulicy Morskiej od Urzędu Miasta do szpitala ;)

     • 2 5

   • po wcześniejszych zimach tez nie było remontów tylko gdzie nie gdzie partacze chlapnęli w dziurę asfaltem. Wielkopolska dziurawa jak ser, ale coraz ciekawiej jest na kangurach na Al.Zwycięstwa przed Redłowem (kierunek centrum)

    • 7 1

   • Czy widziałeś wszsytkie ulice w Gdyni? Że możesz twierdzić, że wszsytkie się sypią?

    I tym pytaniem sprowadziliśmy trolla do parteru.

    • 1 9

  • (1)

   W Gdańsku wszystko naprawione? A rodziny co potracily wszystko też dostaly rekompensatę czy jak zawsze kopa w d..e?

   • 1 11

   • PiS już o nich dawno zapomniał

    korytem jest zajęty

    • 2 0

  • kiedy Rząd odblokuje pieniądze na naprawy? (1)

   • 2 1

   • Wina Tuska?

    Czy zła Unia?

    • 0 0

  • Proste

   Prezydent Adamowicz liczy się z mieszkańcami - od lat jest pod ciągłym ostrzałem. Nasz prezydent pławi się w poczuciu braku konkurencji. Nikt i nic go nie motywuje.

   • 2 0

 • (4)

  To co się dzieje w Gdyni, poraźa! Plany,wizje to wszystko pic na wodę. Dziury,koleiny na ulicach,brak inwestycji. Jak w powyższym artykule niedługo rok minie od ulew lipcowych i nic!

  • 133 6

  • Nie ma kasy, poszło na rozrywkę:)!

   • 23 2

  • (1)

   nie ma co teraz biadolić. Ktoś wybrał tych leszczy

   • 10 1

   • Jest co biadolić by w następnych wyborach nikt ich nie wybrał

    • 6 1

  • Ale są sukcesy!

   Jest lotnisko, kolejka na kamiennej Górze, będzie winda :) Nie można zapominać o pokazach lotniczych...

   • 1 1

 • W Gdyni to chyba całkowity brak kasy... (14)

  Nic się nie dzieje...

  • 105 5

  • nieprawda

   Gdynia ma kolejkę Gdańsk nie

   • 20 4

  • Całą kasa poszła na Arke , lotnisko i szklane domy ( czyt. Infobox, parki naukowo technologiczne) i imprezy biegowo/chodowe. ..

   • 40 2

  • jak to mamy kasę - na samolociki zawsze mamy - i na wizje

   • 21 1

  • A w Gdańsku lepiej ? (6)

   dziura na dziurze ! a już zaraz maj! komedia !

   • 5 9

   • (4)

    Słowackiego i Grunwaldzka we Wrzeszczu jest np. równa jak stół.

    • 9 2

    • spróbuj pojeździć w okolicy ul. Wajdeloty (1)

     dziura łatę, łata dziurę pogania

     • 5 4

     • Wajdeloty i okolice są równe jak stół. Niedawno robione

      • 6 2

    • hahah, gdański troll, gdańskie ulice równe jak stół i pełno komentarzy się potwarzajacych. (1)

     Gdyńskie ulice z kolei to same dziury i kilkanaście komentarzy mających to potwierdzać pisanych przez tę samą osobę.

     • 1 3

     • dokładnie, kopiuj-wklej po kilkadziesiąt razy

      od razu widać, że pisowski trol niezbyt zdrowy na umyśle

      • 0 2

   • nawet nie porownuj Gdanska do Gdyni pod tym wzgledem :) moze i sa dziurawe ulice gdzieniegdzie ale i tak bez porownania pod wzledem remontow Gdansk wygrywa

    • 1 1

  • Nie chodzi o kase tylko rozpiź...aj w UM. Tam to juz chyba nikt nie pracuje a ZDiZ to dramat.

   • 4 1

  • Oszczędzają.

   Oszczędzają na "przed wyborami".

   • 3 0

  • na biegi ,maratony jest kasa

   • 1 0

  • na fontannę rok temu było a na przejazd na Hutniczej od lat nie ma

   i takich przykładów wiele,więc przyjaciele Sczurzokliki otwórzcie oczy

   • 2 0

 • (2)

  Będą Cudawianki, biegi i inne imprezy i nie będzie jak objechac korka w centrum. Weźcie się do roboty urzędasy !

  • 119 5

  • czyli możliwości lansu dla szczura.

   • 13 1

  • Co ty wymagasz od tych dziuni z UM. Przesyłanie maili, analizy, raporty, tańczyć jak kierownik zagra przestraszony konsekwencjami od wyższego kierownika. Większość z tych ludzi samochodu w życiu nie prowadziła po gdyńskich ulicach - to jest ich świat. Najlepiej im wychodzi organizacja festiwalu w teatrze, którego obecność zna siedmiu reżyserów i dyrektor z klubu poparcia, no i stała grupka zarażonych teatrem. Reszta idzie się rozerwać na chwilę i resztę ma w d*p... A dziury i koleiny jak były tak będą.

   • 17 2

 • Gdynia w ruinie (2)

  Drogi dziurawe jak ser Szwajcarski.
  Chodniki krzywe jak fale Dunaju.
  Niezly zakalec w UM.

  • 105 6

  • Z perspektywy gdańskiego trolla to może Gdynia w ruinie jest.

   • 1 9

  • Polska w ruinie, hasło wyborcze PiSu

   prezes resztki zębów kruszy na tej niepokornej Gdyni
   i za nic ugryźć nie może,
   żenujące są te PiSowskie brudne chwyty

   • 2 5

 • Najpierw trzeba wybudować stadion Arce (2)

  Później przyjdzie czas na drogi. Priorytetem jest stadion z prawdziwego zdarzenia. Ileż można grać pod wiatą ze słupami?

  • 50 22

  • w dodatku to stadion Bałtyku

   na arce są korty

   • 17 1

  • szczur i dla Arki ns być nie 8 milionów a 20!

   • 7 2

 • Inne drogi to bez powodzi tak wyglądają. Budżet 1,5 miliarda a kasy nie ma (3)

  Jeszcze pożycza. Chociaż przepraszam, jest jedna inwestycja, biblioteka im L. Kaczyńskiego.
  Brawo najlepszy prezydencie!

  • 61 6

  • ile w tym czasie powstało planów i wizualizacji! (2)

   • 15 1

   • czekamy aż PiS odblokuje pieniądze na remonty (1)

    ale w zamian nasłał chorego na głowę trola,
    cały PiS,
    pluć tak a robić nie ma komu

    • 1 4

    • Nie zapomnij dodać że jestem alkoholikie

     I odpowiadam sam sobie

     • 0 0

 • Patologia Gdyńska! (7)

  Ten zarząd miasta już się wypalił. Szczur do taczki!

  • 100 4

  • (4)

   Jak przyjdą misie pysie nie będzie lepiej...

   • 9 5

   • To jest podobno ukryta opcja pisowska (3)

    Doradzał Lechowi Kaczyńskiemu

    • 13 5

    • Weź jakieś leki przy.głupie.

     • 3 5

    • To na bank spisek.Szczurek to na pewno przebrany Kaczyński i knuje przeciwko budyniowi.Lemingi psychiatra czeka na was.

     • 2 6

    • Januszek i jego gdańska wizja świata i dziejów. Ktoś jeszcze poważnie traktuje jego komentarze.

     Facet ma taki odlot i farmazony wypisuje, że szkoda słów.

     • 1 4

  • razem ze swoją sitwa!

   • 3 2

  • już wytrzeźwiałeś?

   co za głupi trol,
   głupszy niż Arnold Buzdygan

   • 0 3

 • Kasa (6)

  Kasa wydana na imprezy dla ćpunów na lotnisku. Gryzoń nie ma już co sprzedać. Stępa tam nie mieszka więc mu to wisi.

  • 63 11

  • szczur nie mieszka nawet w Gdyni. (3)

   • 9 2

   • A gdzie teraz mieszka? (2)

    • 2 0

    • od zawsze w tym samym miejscu (1)

     w Gdyni

     • 0 7

     • a nie w Bojanie?

      • 3 0

  • Sam jesteś Ćpun,

   wsadź tą swoją żółć.

   • 1 6

  • VIc, Janusz, Ewa, Leszek czy jak ty tam się zwiesz, który siedzisz od 6 rano na komentarzach, chłopie ogarnij się.

   • 2 2

 • Spokojnie..na pewno są plany :) (6)

  Urząd Miasta z pewnością ma w planach,jak wszystko w tym mieście...jest tylko w planach ;). Panom lub Paniom z komórek podległych urzędowi miasta przydałoby się ruszyć cztery litery za biurka i zobaczyć jak np. działa sygnalizacja świetlna, czy w niektórych miejscach nie można by zmienić cyklów świateł, co mogłoby zmniejszyć korki,sprawdzić samemu jak miasto żyje, co można i gdzie poprawić,a tak to mamy samych "planistów" w tym mieście .Zjazd z estakady kierunek Obłuże, Oksywie, zrobić linię jednostronnie przerywaną, tak aby kierowcy autobusów skoro mają już bus pas specjalnie dla nich, nie zmieniali pasa przed końcem na lewy by póżniej wciskać się z powrotem i potęgować jeszcze większe korki.Tak trudno pomyśleć??? To miasto z roku na rok, to chybione inwestycje ,total PR i nic więcej...przykre i tyle.

  • 82 3

  • mam 21 lat i chyba od urodzenia mi pier....la, że mamy najlepszego prezydenta. (4)

   W czym on jest najlepszy? ??

   • 20 1

   • W uśmiechaniu się na miejskich imprezkach

    • 15 1

   • Dlaczego ty powtarzasz te same komentarze? Co artykuł o Gdyni, to pojawią się ten tekst":

    "mam 21 lat i chyba od urodzenia mi pier....la, że mamy najlepszego prezydenta."
    Płacą ci za kopiowanie tego komenta i wklejanie go do następnego artykułu.

    • 1 3

   • teraz masz 21 a za dwa posty będziesz emerytem, potem kaleką (1)

    a kim jesteś naprawdę PiSowski popychlu?
    skąd masz tyle czasu na siedzenie od miesięcy przed kompem
    i trucie na tym portalu?

    przypadek?
    czy bezrobocie?

    • 1 4

    • Raczej umowa o dzieło, 20 groszy od wpisu/komentarza :) Ale troll zawsze będzie twierdził, że on nie dla kasy, on to lubi robić.

     • 0 0

  • Niestety dużo w tym prawdy,

   jest tunel pod władka do skm wzgórze, tam od kilku lat są przepalone żarówki w lamkach na ścianach przy schodach do skm. A jest w miarę nowa inwestycja, jak się przepaliły do nowości do tej pory nikt tego nie ruszył, patrze na to od 3lat,MASAKRA...

   • 9 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane