Kierowcy chcą naprawy nawierzchni przy gdyńskim dworcu

Kierowcy skarżą się na stan nawierzchni jezdni przy pl. KonstytucjiMapka przy gdyńskim dworcu. Urzędnicy z Zarządu Dróg i Zieleni odpowiadają, że podobne wnioski spływają także do nich. I niewykluczone, że w nadchodzącym roku zareagują.Czy zwalniasz, jadąc po nierównej nawierzchni?

Zobacz wyniki (819)
Skrzyżowanie przy dworcu w Gdyni przy pl. KonstytucjiMapka to jedno z bardziej narażonych na dewastację nawierzchni miejsc w Gdyni. Jeżdżą tędy samochody, autobusy i trolejbusy, a zdarza się też, że ciężarówki. Z powodu geometrii skrzyżowania i dużej liczby przejść dla pieszych zwalniają tu albo jadą bardzo powoli, obciążając nawierzchnię.

Pęknięcia i kiepski stan nawierzchniEfekt w postaci nierówności, dziur i kałuż jest widoczny podczas każdego przejazdu. Ostatnio nawierzchnię przykrył śnieg, ale w trakcie nadchodzącej odwilży problemy mogą wrócić w postaci kolejnych pęknięć.

Coraz więcej czytelników, także w korespondencji do naszej redakcji, pyta o to, kiedy urzędnicy zamierzają zabrać się za remont nawierzchni ronda przy gdyńskim dworcu.

- Stan jezdni na placu Konstytucji jest okropny. Widać to zwłaszcza, jadąc z Obłuża w kierunku ul. Wójta Radtkego i szpitala. Tą trasą jeżdżę prawie każdego dnia i dziwię się, że w opisanym miejscu nie zdarzył się jeszcze wypadek, np. nie zapadła się jezdnia pod autobusem - pisze pan Kazimierz.
Zapytaliśmy urzędników, czy mają zamiar w najbliższym czasie wykonać remont nawierzchni, której stan krytykuje coraz więcej kierowców.

Kierowcy zgłaszają uwagiKonkretnych terminów planowanych napraw nie otrzymaliśmy. Zdaje się jednak, że dla ZDiZ podobne sygnały nie są rzadkością.

- Wpływają do nas wnioski o różnym stanie nawierzchni w mieście i ZDiZ na bieżąco reaguje na zgłoszenia mieszkańców - tłumaczy Andrzej Ryński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Niewykluczone, że środki przynajmniej na częściową naprawę znajdą się w przyszłym roku. W budżecie miasta na modernizację dróg gminnych zaplanowano 13,3 mln zł. Na razie nie wiadomo, czy uwzględniony będzie w tym także remont ronda przy dworcu.

Urzędnicy potrafią jednak zaskakiwać lokalizacjami remontów. W maju mijającego roku wyremontowano ulice w okolicy: Wójta Radtkego, Jana z Kolna i Władysława IV.

Quiz Topografia Trójmiasta. Czy znasz te miejsca? Średni wynik 58%

Topografia Trójmiasta. Czy znasz te miejsca?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (185)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane