Fakty i opinie

stat

Kiedy ruszy remont ul. Sobieskiego w Gdańsku?

Najnowszy artukuł na ten temat

Sobieskiego rozkopana rok po remoncie


Opóźnia się remont jednej z najbardziej zniszczonych i zarazem ważnych dróg w Gdańsku. Prace na ul. Sobieskiegozobacz na mapie Gdańska miały ruszyć jesienią, ale prawdopodobnie nie zaczną się wcześniej niż w przyszłym roku.Czy zły stan ul. Sobieskiego utrudnia ci życie?

nie, dzięki wybojom samochody jadą wolniej, jest bezpieczniej 9%
nie, bo omijam tę ulicę z daleka 15%
tak, ale dlatego, że są nierówne chodniki 4%
tak, trzeba lawirować samochodem między wybojami 72%
zakończona Łącznie głosów: 1239
Ulica Sobieskiego to jedna z najgorszych ulic na mapie Gdańska. Droga usiana jest dziurami i muldami. Kierowcy od lat domagają się jej naprawy. Wiosną wreszcie ogłoszono, że remont w końcu nastąpi i to jeszcze w tym roku.

- Z tego co pamiętam, przetargi miały się rozpocząć w czerwcu, a rozpoczęcie robót na jesieni. Często korzystam z ul. Sobieskiego i podobnie jak wielu innych jestem zainteresowany poprawą stanu nawierzchni tej ulicy. Póki co jednak żaden sprzęt się tam nie pojawia - martwi się Paweł Bil, nasz czytelnik.
W związku z tym, że remont ulicy miał być połączony z przebudową infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej znajdującej się pod jezdnią, za prace odpowiada Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Konieczność ingerencji w kanalizację potwierdza choćby awaria, do której doszło na ul. Sobieskiego we wrześniu. Z tego powodu droga była przez kilka dni zamknięta dla ruchu kołowego.

Przedsięwzięcie przewiduje poprowadzenie w pierwszym etapie sieci wodociągowej głównie pod chodnikami oraz częścią jezdni metodą crackingu. Pozwala ona na wymianę rurociągu, wraz ze zwiększeniem jego średnicy bez ingerencji w jezdnię.

Dopiero po zakończeniu tych prac ma zostać odtworzona nawierzchnia na odcinku od ul. Traugutta zobacz na mapie Gdańska do ul. Smoluchowskiego zobacz na mapie Gdańska.

Dlaczego jednak przetarg nie został jeszcze ogłoszony?

- Ponieważ wciąż kończymy prace projektowe i trwają ostatnie uzgodnienia w zakresie organizacji ruchu na czas robót - informuje Anna Nawała, rzecznik prasowy spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna - inwestora przedsięwzięcia. - Przygotowujemy postępowanie przetargowe, które planujemy ogłosić w I kwartale 2016 roku. Dokładny termin rozpoczęcia robót i harmonogram prac będziemy mogli przedstawić po wyłonieniu wykonawcy.
Remont ul. Sobieskiego ma strategiczne znaczenie. W jej sąsiedztwie planowano bowiem budowę ulicy Nowej Politechnicznej, ale prawdopodobnie dojdzie do zmiany koncepcji i zamiast nowej ulicy powstanie początkowo wyłącznie trasa tramwajowa. A to oznacza, że Sobieskiego wciąż będzie główną ulicą łączącą Suchanino z centrum Wrzeszcza.

Opinie (125) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.