Fakty i opinie

stat

Kierował pijany, wiózł autem siedem innych osób

Łącznie przez weekend w Sopocie zatrzymano trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.
Łącznie przez weekend w Sopocie zatrzymano trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. fot. KMP w Sopocie

Osiem osób w osobowym BMW, jadącym w niedzielę około godz. 4 rano al. Niepodległości zauważyli policjanci z sopockiej drogówki. Kiedy zatrzymali auto do kontroli okazało się, że prowadził je pijany 21-letni obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Gdańsku.Zdarzyło ci się jechać osobowym samochodem w więcej osób, niż mógł on przewozić?

tak, wielokrotnie

28%

tak, raz

30%

nie, nigdy

42%
W dowodzie rejestracyjnym auta znajdował się wpis mówiący o tym, że jechać może nim jednocześnie nie więcej niż pięć osób. Nie to przewinienie będzie jednak największym problemem 21-latka. Zdecydowanie większym będzie to, że prowadził, mając w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu, a jego auto odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu 21-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przez cały weekend sopoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-37 lat, którzy kierowali samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat pokazał u nich od ponad 0,5 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jednego z pijanych kierowców - 36-latka z Gdyni - udało się zatrzymać dzięki zgłoszeniu od świadka, który zobaczył auto jadące zygzakiem. Kiedy kierowca dmuchnął w alkomat, okazało się, że ma ponad 3 promile.

Opinie (195) 52 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.