• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kierowcy szukają miejsc do parkowania przy dawnym Gemini. Pojawią się blokady wjazdu

Patryk Szczerba
6 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
  • Kierowcy wykorzystują okazję, że nie ma pieszych, a Gemini jest tylko wspomnieniem i parkują auta na wolnych terenach.
  • Straż miejska zapowiada współpracę z ZDiZ w tej sprawie.

Niedawno zamknięto parking przy placu po Centrum Gemini w GdyniMapka. Ponieważ w okolicy ubywa miejsc do postoju, kierowcy wjeżdżając przez chodnik zostawiają auta bez opłat przy ogrodzonym po rozbiórce Gemini terenieMapka. Straż miejska zapowiada współpracę z ZDiZ, by ograniczyć "parkowanie na dziko".Gdzie zwykle parkujesz, przyjeżdżając autem do centrum Gdyni?

Przypomnijmy, że okolice al. Jana Pawła II w Gdyni w ostatnich miesiącach bardzo się zmieniły. Jesienią 2018 roku rozpoczęło się burzenie dawnego Centrum Gemini.

Prace trwały kilkanaście miesięcy. Obecnie plac jest wyczyszczony. Czeka na rozpoczęcie inwestycji prowadzonej przez firmę Vastint.

Zamiast Gemini będą biurowce, mieszkania i hotelJedna z dwóch części projektu przewiduje powstanie kolejnego biurowca, lokali usługowych, dwóch hoteli oraz kina z ośmioma salami projekcyjnymi w miejscu dawnego Gemini. A od strony skweru Kościuszki powstanie ogólnodostępny plac.

Obecnie trwa wciąż projektowanie przestrzeni, więc prace zaczną się w tym etapie najwcześniej za rok.
Zamknięcie parkingu przed biurowcem i hotelem zbudowanymi w pierwszym etapie inwestycji Waterfront to znak, że niebawem rozpocznie się tam zapowiadana budowa. Zamknięcie parkingu przed biurowcem i hotelem zbudowanymi w pierwszym etapie inwestycji Waterfront to znak, że niebawem rozpocznie się tam zapowiadana budowa.
W marcu podpisano za to umowę z firmą Budimex na wykonanie pierwszej części drugiego etapu kompleksu Waterfront. Prace ruszą lada dzień.

Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona:

  • powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. m kw.,
  • powstaną dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych,
  • pod budynkami znajdzie się podziemny garaż.


Tak będzie prezentować się nowa zabudowa w centrum Gdyni. Tak będzie prezentować się nowa zabudowa w centrum Gdyni.
Teren po rozbiórce został ogrodzony, a w ostatnim czasie zamknięto płatny parking przy dawnym Gemini. Dodajmy, że rok temu zlikwidowano parking przed Akwarium GdyńskimMapka, a jesienią przed klubem Marynarki WojennejMapka.

To natychmiast spowodowało pojawienie się aut w okolicy ogrodzonego przez Vastint terenu. Auta zostawiane są teoretycznie w miejskiej strefie płatnego parkowania, ale opłat nikt nie uiszcza, bo linie obligujące do opłat są wymalowane tylko na brukowanej al. Jana Pawła II.

Sezonu jeszcze nie ma, a aut na miejskim terenie jest już sporo, co można zobaczyć, spacerując w kierunku skweru Kościuszki.

- Czy tak powinno wyglądać reprezentacyjne miejsce w Gdyni? Rozumiem, że zniknęły kolejne miejsca do parkowania, ale kto pozwala na to, żeby zastawiać autami przestrzeń w reprezentacyjnym miejscu. Może i kierowcy nie przeszkadzają przechodniom, ale jednak parkują, nie płacąc. Poza wszystkim wygląda to kiepsko, a sezon turystyczny za pasem, więc Gdynia po raz kolejny może pokazać się z kiepskiej strony - mówi pan Krystian.
O sprawie wiedzą już od nas strażnicy miejscy. Zapowiadają, że w najbliższych tygodniach będą chcieli ograniczyć parkowanie "na dziko" w tym miejscu.

- Będziemy rozmawiać w tej sprawie z Zarządem Dróg i Zieleni. Prawdopodobnie pojawią się tam jakieś bariery, uniemożliwiające wjeżdżanie i zostawianie aut w tym miejscu - zapowiada Andrzej Bień, komendant straży miejskiej w Gdyni.

Latem w Gdyni podwyżka opłat za parkowanie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (490)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane