Fakty i opinie

stat

Kino 5D już latem w Gdańsku

Oglądając filmy w kinie 5D będziemy czuć to co jego bohaterowie: trzęsienia, deszcz czy ogień.
Oglądając filmy w kinie 5D będziemy czuć to co jego bohaterowie: trzęsienia, deszcz czy ogień. ©iStockphoto.com//craftvision

Podmuchy wiatru, ogień, morska bryza, łaskotanie po nogach czy fotele ruszające się niczym na kolejce górskiej. Takie atrakcje będą czekać na widzów pierwszego kina 5D, które na przełomie lipca i sierpnia zostanie otwarte w Galerii Przymorze.Czy wybierzesz się do kina 5D?

na pewno, filmy muszą być tam jeszcze lepsze niż w wersji 3D

79%

wszystko zależy od filmu, ale uważam że tyle dodatków to już przesada

9%

wolę zwyczajne kino, w którym liczy się treść a nie forma

12%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1202
Sala, która pojawi się w Gdańsku będzie wyposażona w 25 ruchomych foteli, reagujących na akcję filmu. Razem z nimi zainstalowana zostanie cała masa urządzeń, dzięki którym będziemy mogli poczuć to, co dzieje się na ekranie - od pogody panującej w filmie, przez podmuchy wiatru, krople deszczu, a nawet zapachy ziemi.

W odróżnieniu od tradycyjnej technologii 3D, w kinie 5D użyta została polaryzacja liniowa. Widz zakłada okulary z filtrami polaryzacyjnymi, a na ekranie wyświetlane są dwa obrazy. W efekcie dociera do niego taki sam obraz, jak gdyby osobiście znajdował się na planie filmowym, a zdolność widzenia stereoskopowego powoduje powstawanie złudzenia głębi - wyświetlana scena wręcz "wychodzi" z ekranu.

Kiedy w Gdańsku będziemy mogli zobaczyć pierwsze filmy wykonane w tej technice?

- Mamy już gotowe całe wyposażenie sali, od foteli po wszystkie urządzenia tworzące w kinie klimat odpowiadający temu, co dzieje się na ekranie - opowiada Dariusz Klentak, menedżer Kina5D Extreme. - Sala w Galerii Przymorze będzie pierwszą w Polsce, w której zostaną zamontowane urządzenia naśladujące naturalny ogień, oczywiście całkowicie bezpieczne dla widza. Do rozpoczęcia tworzenia kina, potrzebna jest zgoda na budowę. W momencie kiedy ją dostaniemy sala od razu zacznie powstawać, a sala będzie czynna prawdopodobnie w sierpniu.

W repertuarze kin 5D jest pięć tytułów, a co kwartał dochodzi tytuł premierowy. Seans jednego filmu trwa 10-15 min., a odbywają się co 20 min. Ceny biletów będą kształtować się od 10 do 20 zł (w zależności od tego czy kupują je dorośli, młodzież szkolna czy zorganizowana grupa). Dzieci do lat 3 na seanse będą mogły wejść bezpłatnie.

Nieco dłużej na nowe kino będą musieli poczekać gdynianie: Sześć nowych sal kinowych powstanie w Centrum Handlowym Wzgórze.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (142)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.