Fakty i opinie

Kładka na Wyspę Spichrzów ma być dostępna na stałe w czerwcu

Najnowszy artukuł na ten temat

Wyspa Spichrzów: latem ruszy budowa nowych budynków

Do tej pory kładka była otwarta tylko przez dwa dni i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stałe ma zostać udostępniona w czerwcu.
Do tej pory kładka była otwarta tylko przez dwa dni i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stałe ma zostać udostępniona w czerwcu. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Dobiegają końca prace przy budowie kładki obrotowej prowadzącej na Wyspę Spichrzów. Nie zostanie ona jednak udostępniona spacerującym na majówkę, a dopiero w czerwcu.Czy zamierzasz wybrać się na spacer przez kładkę obrotową?

tak, czekam na tę inwestycję, to będzie atrakcja 36%
tak, ale nie specjalnie, może przy okazji 42%
nie mam takich planów 22%
zakończona Łącznie głosów: 894
Kładka obrotowa, która ma połączyć Długie PobrzeżeWyspą Spichrzów, ma ponad 50 metrów długości, 4,5 metra szerokości, a jej konstrukcja waży ponad 150 ton. Według ostatnich założeń kładka miała zostać otwarta w majówkę. Tak się jednak nie stanie.

Widok z kamer na Trójmiasto- Problem z koronawirusem spowodował komplikacje przy zamówieniach podzespołów elektronicznych, mieliśmy również problem z dostępnością pracowników części załóg wykonawczych - mówi Jan Kurbiel, członek zarządu spółki Granaria, spółki, ktora buduje kładkę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, zawartego z Gdańskiem.
Ostatecznie jednak - jak zapewnia nasz rozmówca - problemy udało się rozwiązać i w najbliższym czasie prace nad inwestycją zostaną zakończone.

Inwestycja na ostatniej prostej- W tym miesiącu chcemy złożyć wniosek, który pozwoli nam ubiegać się o użytkowanie obiektu. Następnie kładka zostanie poddana badaniom kontrolnym. Zakładamy, że do końca maja powinniśmy uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia. W czerwcu chcielibyśmy przekazać miastu obiekt, który następnie zostanie przez nas przejęty do eksploatacji, czyli do zarządzania i utrzymania - tłumaczy Jan Kurbiel.

Nieruchomości na sprzedaż i wynajem w centrum Gdańska

Luksusowy apartament nad Motławą GRANARIA
995 000 zł
Gdańsk Śródmieście
Apartament nad Motławą z widokiem na Żurawia
1 270 000 zł
Gdańsk Śródmieście
Komfortowy Apartament  Na Sprzedaż - 4 Pokoje!
1 488 000 zł
Gdańsk Długie Ogrody

Kładka jest jednym z elementów zagospodarowania Wyspy Spichrzów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, które realizuje spółka Granaria Development Gdańsk. Jej koszt szacowany jest na około 10 mln zł.

Kładka została testowo udostępniona dla pieszych w Wigilię, 24.12.2019 r.

Opinie (222) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.