• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Klinika wita posiadaczy broni palnej

Szymon Zięba
12 czerwca 2024, godz. 07:00 
Opinie (388)
Na drzwiach gdyńskiej kliniki pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Jak się okazuje - ma ono swój cel. Na drzwiach gdyńskiej kliniki pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Jak się okazuje - ma ono swój cel.

"Broń prosimy trzymać w kaburze, w razie konieczności użycia broni należy postępować zgodnie z przepisami" - ogłoszenie o takiej treści pojawiło się na drzwiach... prywatnej kliniki w Gdyni. Jak się okazuje, właściciel punktu jest instruktorem strzeleckim, a jego częstymi klientami - żołnierze i policjanci.Co cię dziś czeka? Kliknij i sprawdź

Klinika, w której zdeponujesz broń. Dlaczego?Uważasz, że dostęp do broni powinien być łatwiejszy?

W sprawie nietypowego "ogłoszenia" pisali do nas czytelnicy. Zdziwieni mieszkańcy Gdyni pytali nas, z jakiego powodu na drzwiach prywatnej kliniki pojawiła się informacja o tym, w jaki sposób używać broni.

By zaspokoić ciekawość naszych czytelników, skontaktowaliśmy się z Get Better Clinic. Marcin Grześ, właściciel kliniki, tłumaczy, że sam jest miłośnikiem strzelectwa oraz instruktorem.

- Naszymi klientami często są osoby z policji czy wojska. W naszej klinice mamy specjalny sejf na broń krótką, w którym można zdeponować pistolet. W związku z tym, że mam wszelkie pozwolenia na broń, mogę też sprawdzić, czy jest ona w odpowiedni sposób zabezpieczona - tłumaczy Marcin Grześ.

Żołnierze i policjanci mogą mieć broń do ochrony osobistejJak dodaje, obecne regulacje prawne pozwalają policjantom czy żołnierzom starać się o broń do ochrony osobistej, którą mogą mieć przy sobie również po służbie.

- Sama informacja na drzwiach jest natomiast elementem ogólnopolskiej kampanii dotyczącej bezpiecznego przenoszenia broni oraz deponowania jej, ale też mająca na celu popularyzowanie posiadania broni - mówi Marcin Grześ.


Dostęp do broni. Będzie łatwiej o zezwolenie na broń?Warto przypomnieć, że debata dotycząca ułatwienia dostępu do broni w Polsce toczy się od lat.

  • Zwolennicy zliberalizowania przepisów podkreślają, że w ten sposób poprawi się bezpieczeństwo obywateli, którzy skuteczniej będą mogli bronić się np. przed napaścią. A i tych miałoby być mniej - potencjalny przestępca będzie musiał założyć, że ofiara może być uzbrojona.
  • Przeciwnicy łatwiejszego dostępu do broni alarmują, że w przypadku poluzowania przepisów będziemy częściej słyszeć o nieszczęśliwych wypadkach, przypadkowych postrzeleniach czy nawet aktach terroru.


Na tę chwilę rządzący nie pochylili się jeszcze nad propozycjami liberalizacji obecnie obowiązujących przepisów. W 2022 r. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpatrzyła pozytywnie 2390 wniosków, podczas gdy rok wcześniej ponad 1 tys. mniej - 1365.

Miejsca

Opinie wybrane