• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kobieta wskoczyła do wody przy zacumowanych statkach

Policjanci ratowali kobietę, która w nocy wskoczyła do basenu między statkami.
Policjanci ratowali kobietę, która w nocy wskoczyła do basenu między statkami. fot. galeria trojmiasto.pl

46-latka wskoczyła do zatoki przy basenie portowym w centrum Gdyni. Policjanci natrafili na nią, gdy dryfowała już z twarzą pod wodą. Na pomoc ruszył sierżant Arkadiusz Sarnowski, który dopłynął do kobiety i odwrócił ją, by mogła oddychać.Umiesz pływać?

Zobacz wyniki (3198)
Policję zaalarmowała siostra 46-latki, gdy ta wskoczyła do wody i pływała przy zacumowanych statkach. Na miejsce wysłani zostali dwaj policjanci: sierżant Arkadiusz Sarnowski i starszy posterunkowy Szymon Szulck.

Gdy mundurowi szukali kobiety, podszedł do nich mężczyzna i powiedział, że na tafli wody unosi się jakaś osoba. Policjanci pobiegli we wskazane przez świadka miejsce i zauważyli kobietę z głową skierowaną w stronę lustra wody.

Policjanci, którzy brali udział w akcji ratunkowej.
Policjanci, którzy brali udział w akcji ratunkowej. fot. policja
Sierżant Arkadiusz Sarnowski wskoczył do basenu portowego, dopłynął do kobiety i odwrócił ją plecami na siebie, aby umożliwić jej oddychanie.

Następnie złapał koło ratunkowe, rzucone przez załogę zacumowanego okrętu i doholował 46-latkę do brzegu. Drugi policjant pomógł mu wyciągnąć ją z wody.

Kobieta po wyciągnięciu na brzeg była przytomna, jednak nie odpowiadała na zadawane pytanie. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopiekował się mieszkanką Rumi.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (162)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »