Fakty i opinie

stat

Kobiety manifestowały w dniu swojego święta

Kobiety przez niemal cały czwartek protestują w Gdańsku. Kulminacją był popołudniowy przemarsz, w którym wzięło udział kilkaset osób. Przez długi czas zagłuszała je jednak ledwie kilkuosobowa grupka przeciwników aborcji.Czy rola kobiet w Polsce jest marginalizowana?

niestety tak, mniej zarabiają, nie traktuje się ich poważnie

28%

już tylko trochę, jest coraz lepiej

13%

nie, traktowane są tak samo jak mężczyźni

19%

wręcz przeciwnie, mają łatwiej niż mężczyźni

40%
Postulaty protestujących.
Postulaty protestujących.
W jakim celu kobiety manifestowały? Ich postulaty nie zmieniają się od kilku lat. To przede wszystkim: dostępna i tania antykoncepcja, edukacja seksualna w szkole, świeckie państwo czy równe płace oraz rzeczywista równość między kobietami i mężczyznami - szczegółowa lista postulatów na plakacie obok.

- Przeciwstawiamy się dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, pochodzenie, orientację psychoseksualną, wyznanie/bezwyznaniowość, status ekonomiczny i każdą inną przesłankę, która narusza prawa człowieka - podkreślają organizatorki protestu.

Manifa 2018 w TrójmieściePo przemówieniach, które miały miejsce na placu przy City Forum zobacz na mapie Gdańska, protestujący ruszyli ze skweru przy Fontannie Czterech Kwartałów na rogu ul. św. Ducha i Grobla I zobacz na mapie Gdańska do placu zobacz na mapie Gdańska przed budynkiem byłej Dyrekcji Stoczni.

Tegoroczna Manifa szła pod hasłem: "Myślę. Czuję. Decyduję."

- Na miejscu zbiórki była też kontrmanifestacja. Kilkuosobowa grupa miała ze sobą transparenty ze zdjęciami poszatkowanych płodów po aborcji i niestety znacznie lepsze od organizatorów nagłośnienie. Dzięki temu skutecznie zagłuszano osoby, które przemawiały podczas Manify - relacjonuje nasza czytelniczka, pani Alicja.
Obie grupy ograniczyły się na szczęście tylko do słownych potyczek. Nad porządkiem od wczesnych godzin przedpołudniowych czuwała duża grupa doskonale widocznych policjantów.

Zagłuszanie Manify przez przeciwników aborcji.Podczas przemarszu, a także w jego docelowym miejscu, protestujący wznosili i hasła: "Przemocy domowej z rąk Polaków doświadcza 90 tys. osób", "Ani kroku dalej", "Stop przemocy wobec kobiet", "Fanatyzm do kosza".


Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (448)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.