Fakty i opinie

Kolejna Masa Krytyczna. Znowu bez utrudnień?

Najnowszy artukuł na ten temat

Policja nie odpuszcza rowerzyście, który nagrał pirata

Marcowa Masa Krytyczna zorganizowana została bardzo sprawnie.
Marcowa Masa Krytyczna zorganizowana została bardzo sprawnie. fot. Ewa Jaros/czytelnik Trojmiasto.pl

Tym razem początek w piątek o godz. 17:30 przy dworcu SKM Gdynia Główna. Rowerzyści będą po raz kolejny protestować przeciwko polityce rowerowej miasta, a po przejeździe przez Śródmieście zapraszają na pilnik.Często jeździsz na rowerze?

gdy jest dobra pogoda, to kilka razy w tygodniu 45%
staram się przynajmniej w weekendy 16%
okazjonalnie 16%
wcale nie jeżdżę 23%
zakończona Łącznie głosów: 423
To będzie najprowdopodobniej pierwsza Masa Krytyczna, której część uczestnicy pokonają pieszo. Podjazd od ul. Kontenerowej na ul. Unruga jest jeszcze placem budoowy, więc tam będzie trzeba prowadzić rowery. Spodziewana jest ponad setka uczestników.

- Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu pokażemy wszystkim jak absurdalne i anty-rowerowe oznakowanie serwują nam władze Gdyni. Każdy będzie miał okazję obejrzeć nasze "inwestycyjne monstrum" z góry i wczuć się w klimat absurdu, jaki za publiczne pieniądze zafundowali nam włodarze miasta. Każdy z nich dostał od nas sygnał kiedy jeszcze można było sytuację wyprostować - podkreśla jeden z organizatorów Łukasz Bosowski.

Masa Krytyczna ma być comiesięcznym spotkaniem środowiska rowerzystów, którzy chcą wywierać presję na władze Gdyni. Pierwsze efekty już sa - powołano nowego pełnomocnika i urzędnika, którzy będą odpwiadać za rozwój dróg rowerowych w mieście. Dopóki jednak ich obietnice i plany nie zmienią się w zwartą sieć dróg rowerwowych, cykliści będą co miesiąc przemierzać ulice Gdyni.

- Aby jednak nie było tak ponuro, mamy dla uczestników zaproszenie na składkowy piknik z oficjalnie zatwierdzonym ogniskiem na Polance Redłowskiej. Dla nich przygotowaliśmy sympatyczne odblaskowe upominki, a trasę jak przed miesiącem, zabezpieczy policja - zapewnia Łukasz Bosowski.

Poprzednia Masa Krytyczna nie spowodowała dużych utrudnień w ruchu. Jak będzie tym razem? Przekonacie się sprawdzając aktualizowany w godzinach szczytu Raport Drogowy.

Trasa Masy Krytycznej: SKM Gdynia Główna zobacz na mapie Gdyni - Dworcowa - Wiśniewskiego - Węzeł Ofiar Grudnia '70 - Wiśniewskiego - Kontenerowa - Kwiatkowskiego(pieszo koło Zdublowanej Estakady) - Wiśniewskiego - Węzeł Ofiar Grudnia '70 - Polska - Chrzanowskiego - Wendy - Św. Piotra - Waszyngtona - Muzeum Marynarki Wojennej - Polanka Redłowska zobacz na mapie Gdyni.


Estakada rowerowa - potrzebna czy nie?

Opinie (177) ponad 10 zablokowanych

 • "Podjazd od ul. Kontenerowej"

  A może tak zamknąć dojazd do Terminali Kontenerowych w Gdyni, a co już poprzednicy cyklistów zniszczyli gdyńską gospodarkę morską.

  Robili to także przy poklasku plebsu. Tak i Ci chcą utrudniać logistykę w Gdyni. Ciekawy jestem tylko z jakiego to polecenia działają, bo nie sądzę aby z własnej głupoty. Innymi słowy dać chamowi kałamarz to atrament wypije tak samo.....

  • 23 38

 • Bardzo dobrze! I do skutku!!!!

  • 44 42

 • Przestań się żalic

  tylko wez cos zrób w końcu z tym. Teraz masz narzędzia i umocowanie.

  • 4 2

 • jedziemy :)

  oczywiście będziemy - tak jak 4 tygodnie temu. innym gdynianom i gdyniankom tez polecamy :)

  • 34 33

 • No właśnie

  kiedy nadmorskie połączenie do Sopotu ??? W następnym wieku ???

  • 50 9

 • Kurna,długi weekend się zaczyna a oni nie mają co robić tylko protestować. Sami najpierw rozliczcie się ze swoich grzechów. Mało kiedy spotykam rowerzystę,który nie łamie przepisów. Czerwone światło się pali,ale po co stać,jak można się rozejrzeć że nic nie jedzie i heja,dalej na przód,przejście dla pieszych? No i co z tego,przecież nie będzie schodził z roweru ten kawałek,by zaraz na niego wsiąść z powrotem,znaki?Przepisy? To dla kierowców,ich nie dotyczą.Ale protestować trzeba. W łbach się wam pop..... Zobaczcie sobie w innych miastach czy są i ile,oraz w jakim stanie w ogóle ścieżki rowerowe,a dopiero potem protestujcie.

  • 64 46

 • ciekawe kiedy Wam sie znudzi :D

  wydaje mi sie ze bardzo szybko ;)

  • 26 24

 • "weekend się zaczyna a oni nie mają co robić"

  jak to, przecież wychodzą pojeździć na rowerze

  • 9 8

 • Ale czemu wszyscy razem w jednym miejscu o tej samej porze? Ja im nie bronie,niech jeżdżą.ale dziś pewnie bez korków się nie obędzie jak wszyscy ruszą na piknik.

  • 11 4

 • schodzenie z roweru ? ja to sobie wyobrażasz każda przecznica czyli co ok. 50-100 m. zsiadanie i przechodzenie? Szybciej wyjdzie piechotą... Główną ulicą też nie pojedziemy bo albo są to najczęściej autostrady w środku miasta gdzie ~średnia prędkość ~ 70 km/h = kamikadze.
  Polskie prawo traktuje rowerzystów tylko w kategorii intruza - albo na chodniku albo na ulicy. Kultura jady rowerzystów jest niska podobnie jak tolerancja kierowców wobec rowerzystów/motocyklistów. O podstawowych umiejętnościach kierowców takich jak sprawne wyminięcie rowerzysty nie wspomnę - 1/10 zrobi to sprawnie a zarazem bezpiecznie dla cyklisty. Na polskich ulicach rządzi prawo masy - mam swoje 4 kółka uciekam od tira/autobusu ale rowerzystami/pieszymi się nie przejmuje - w końcu mi się nic nie stanie...

  • 17 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.