• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kolejna gdańszczanka skończyła 105 lat

Arnold Szymczewski
23 maja 2022, godz. 11:45 
Opinie (86)
Pani Helena skończyła 105 lat w gronie rodziny i przyjaciół. Pani Helena skończyła 105 lat w gronie rodziny i przyjaciół.

W otoczeniu rodziny i znajomych, łącznie kilkunastu osób, pani Helena Woronicz z Gdańska obchodziła swoje 105 urodziny. Tego samego dnia świętowała również wnuczka pani Reni, która opiekuje się stupięciolatką. Był tort, wspólne śpiewanie 200 lat, szampan i upominki. To już kolejna gdańszczanka w ostatnich miesiącach, która skończyła 105 lat.Czy znasz kogoś, kto skończył ponad 100 lat?

Helena Woronicz urodziła się 20 maja 1917 r. Do Gdańska przyjechała po wojnie z Wilna. W najbliższej rodzinie pani Heleny jedna osoba też dożyła pięknego wieku - 99 lat, była to jedna z pięciu sióstr.

Czytaj także: 100 lat to za mało! Pani Stanisława świętowała 106 urodziny

Pani Helena prowadziła sklep na PrzymorzuGdańska stulatka przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka, później prowadziła sklep spożywczy na Przymorzu - była kierowniczką supersamu Społem przy ul. Kołobrzeskiej. Pani Helena nie miała dzieci, ale miała dwóch mężów.

Jeśli chodzi o zdrowie, to słuch już nie ten, ale wzrok ponoć wciąż ma sokoli.

- Czyta bez okularów, nawet najmniejsze literki. Na co dzień ciocia nie wychodzi, ale latem zabieramy ją na wieś. Spędza wtedy czas od rana do wieczora na powietrzu - mówi Katarzyna Zaszewska, cioteczna wnuczka jubilatki. - To, co najważniejsze, to że zawsze była i jest pogodna, uśmiechnięta. To cudowna osoba - dodaje.
Czytaj także:

Gdańszczanka z Osowej skończyła 105 latHuczne przyjęcie urodzinoweNa urodziny pani Heleny zjechało kilkanaście osób z całej Polski i nie tylko. Pojawili się także goście z dalszej zaprzyjaźnionej rodziny z Ukrainy. Był tort i wspólne odśpiewanie "200 lat", szampan, upominki i odwiedziny prezydent Gdańska.

Życzenia otrzymała też obchodząca tego dnia 20. urodziny Ivanka - która przyjechała do Polski wraz z rodziną spod Kamieńca Podolskiego w obwodzie chmielnickim na Ukrainie. Jest wnuczką pani Reni, która od trzech lat opiekuje się gdańską stulatką.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.