Fakty i opinie

stat

Kolejna osoba zatrzymana za molestowanie w szpitalu psychiatrycznym

Zatrzymany mężczyzna to już drugi pacjent szpitala, który miał się dopuścić molestowania na terenie placówki.
Zatrzymany mężczyzna to już drugi pacjent szpitala, który miał się dopuścić molestowania na terenie placówki. fot. galeria.trojmiasto.pl

Policjanci, na wniosek prokuratury, zatrzymali kolejnego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. 37-latek miał molestować dwie 13-letnie pacjentki placówki w maju, a więc przed opisywanym w połowie czerwca przypadkiem gwałtu na 15-latce, którego inny pacjent miał się dopuścić w tym samym szpitalu.Informacje o zatrzymaniu mężczyzny potwierdzają policjanci.

- 23 czerwca około godz. 10 policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o doprowadzenie przemocą dwóch 13-letnich dziewczynek do innej czynności seksualnej - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W poniedziałek mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Areszt mężczyzna będzie odbywał w warunkach szpitalnych, jednak nie w Gdańsku, a w Starogardzie Gdańskim.

Przypomnijmy: o zatrzymaniu pierwszego podejrzanego o gwałt w szpitalu pisaliśmy 13 czerwca. Do samego zdarzenia miało dojść w nocy z 5 na 6 czerwca 2019 roku na jednym z oddziałów placówki. 25-letni pacjent wszedł do sali, na której przebywała 15-letnia dziewczyna. Była ona zamroczona lekami. 25-latek miał to wykorzystać i zgwałcić ją.