Fakty i opinie

stat

Kolejna plaża dla psów w Gdyni od maja

Plaża dla psów to propozycja dla tych, którzy latem lubią spacery z czworonogiem nad morzem.
Plaża dla psów to propozycja dla tych, którzy latem lubią spacery z czworonogiem nad morzem. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Pierwsza plaża dla psów została oznakowana ponad rok temu w Orłowie. Pomysł, zdaniem urzędników, się sprawdził, dlatego od maja brykające legalnie na piasku psy będzie można zobaczyć w kolejnym miejscu. W Gdańsku i Sopocie na razie o takim rozwiązaniu nie ma mowy.Czy zdarza Ci się wyprowadzać psa na spacer na plażę?

tak, wiosną i latem robię to bardzo często, nie zważam na zakazy 36%
tak, ale tylko poza sezonem letnim 41%
byłe(a)m kilka razy w Orłowie i wolę lasy 5%
nie, plaża jest dla mnie za daleko 18%
zakończona Łącznie głosów: 488
Najbardziej ucieszą się właściciele psów z Babich Dołów. Do 200-metrowego oznaczonego wyraźnymi znakami wybiegu będą bowiem mieli najbliżej.

- Otrzymywaliśmy sygnały, że w Orłowie plaża dla psów jest miejscem, gdzie można spotkać wielu właścicieli czworonogów z pupilami, stąd pomysł, by kontynuować ideę. Wszystkich właścicieli psów zapraszamy od maja do wejścia nr GDY 4 na fragment plaży na granicy Babich Dołów i Oksywia zobacz na mapie Gdyni- mówi Maja Wagner, radna miasta Gdyni i jedna z inicjatorek utworzenia plaży dostępnej także dla psów.

Autorki projektu liczą, że choć plaża jest daleko od centrum, będzie się cieszyła zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza z sąsiednich dzielnic jak Oksywie i Obłuże.

- Kursuje tam kilka autobusów, więc myślę, że dojazd nie będzie problemem dla nikogo. W okolicy jest też parking - zaznacza Wagner.

Na piasku obowiązkowo staną dystrybutory z woreczkami, które pozwolą na uprzątnięcie psich odchodów.

- Plaża dla psów wcale nie wymaga częstszego sprzątania. To dlatego, że spacerowicze z psami dbają o czystość piasku, w przeciwieństwie do innych użytkowników, którzy zostawiają sporo śmieci na piasku. Na pewno jednak pracownicy firmy sprzątającej o tym odcinku nie zapomną - zapewnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy: nie licząc strefy w Orłowie oraz właśnie otwieranej w Babich Dołach, na plaże w Gdańsku i Gdyni psów nie można wprowadzać psów od maja do końca września. W Sopocie z czworonogiem na plażę nie wejdziemy już od początku kwietnia aż do 31 października. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 500 zł.

Gdańsk i Sopot przymierzały się do wydzielenia na plaży miejsca dla hasających czworonogów, jednak projekty zostały zarzucone.

- Przyglądamy się temu, co robi Gdynia, ale na razie żadnych zmian w związku z wyprowadzaniem psów na plażę w naszym mieście nie należy się spodziewać - wyjaśnia Magdalena Jachim, rzecznik prasowy sopockiego magistratu.

Opinie (317) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.