Fakty i opinie

stat

Kolejna rzeźba Tewu w Gdyni

Kolejna rzeźba anonimowego artysty Tewu pojawiła się w śródmieściu Gdyni. Lepiej pospieszyć się, by ją zobaczyć, bo zapewne skończy tak, jak poprzednie: zabierze ją - także anonimowy - amator sztuki ulicznej.zakończona Łącznie głosów: 1140
Tym razem dzieło znalazło się na ścianie budynku przy ul. Starowiejskiej zobacz na mapie Gdyni, tuż obok skrzyżowania z ul. Władysława IV. Artysta zatytułował je "IX". Przedstawia bowiem dziewięć twarzy, obciętych na wysokości oczu. Wśród nich znajduje się jedna przekręcona bokiem i znacznie jaśniejsza. Co to ma oznaczać? Jak zwykle, każdy może zinterpretować sam.

Jak działa gdyński "Banksy"To już kolejna praca, którą w prezencie zostawia w Gdyni. Z racji tego, że instaluje swoje dzieła nocą, nigdy nie pyta nikogo o pozwolenie, a rzeźby pozostawia na terenach miejskich lub nawet prywatnych, nazywany jest gdyńskim "Banksym" - w nawiązaniu do najbardziej znanego artysty ulicznego z Wielkiej Brytanii, który zazwyczaj poprzez rysunki i dające do myślenia hasła nawiązuje do aktualnych zdarzeń.

Poprzednie rzeźby TewuNiemal wszystkie poprzednie rzeźby Tewu zostały zabrane. Nie wiadomo, przez kogo, nie wiadomo, dlaczego. Zamyślony chłopiec ze skweru Kościuszki wytrzymał miesiąc. Chłopiec przy ul. Piłsudskiego - zaledwie godziny, może dlatego, że przymocowany został do ogrodzenia prywatnego domu.

Jedna z prac została zlicytowana, ale 999,99 zł nie trafiło na konto rzeźbiarza, a Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wykonana z brązu rzeźba "Nagrobek Ludzika Lego" jest pierwowzorem betonowych kopii, które stawiał przy ul. 10 Lutego i Abrahama.

Opinie (108)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.