• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kolejna stłuczka na lotnisku z udziałem samolotu

Arnold Szymczewski
6 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (429)
Do zdarzenia doszło w sobotni poranek przed godz. 7. Na miejscu pracował lotniskowy oddział straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w sobotni poranek przed godz. 7. Na miejscu pracował lotniskowy oddział straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Do niegroźnie wyglądającej kolizji doszło nad ranem w sobotę, 6.02.2021 r., na lotniskuMapka w Gdańsku. Ponownie, tak jak przed niespełna miesiącem, pojazd techniczny podczas obsługi zderzył się z samolotem. Tym razem uszkodzony został dziób samolotu linii WizzAir, który miał lecieć do Dortmundu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.O zdarzeniu jako pierwsi poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Do podobnych zdarzeń na lotniskach dochodzi wyjątkowo rzadko. Jednak o wyjątkowym pechu mogą mówić osoby pracujące na lotnisku w Gdańsku. W ciągu niespełna miesiąca doszło tutaj do dwóch stłuczek z udziałem samolotów i samochodu należącego do jednego z agentów handlingowych obsługujących port.

Czytaj także: Stłuczka z udziałem samolotu na lotnisku w Gdańsku

Na miejscu szybko pojawiła się zakładowa straż pożarna. Nikomu nic się nie stało.

- Mogę potwierdzić, że przed godz. 7 doszło do stłuczki z udziałem samolotu. Zdarzenie miało miejsce podczas operacji wypychania samolotu. Jesteśmy w trakcie ustalania, kto zawinił w tej kolizji. Na te chwilę nie mamy jednak takich informacji. Pasażerowie lecący do Dortmundu wylecieli krótko po godz. 8 podstawionym samolotem zastępczym - mówi Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy lotniska.
Teraz uszkodzona maszyna węgierskiego przewoźnika będzie musiała przejść przegląd techniczny, który zezwoli na kolejne starty. Airbus, uszkodzony w podobny sposób na początku stycznia, wciąż jest serwisowany i jeszcze nie uzyskał zgody na ponowną pracę.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (429)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze