• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejne branże muszą wprowadzić kasy online. Oni w tym pomogą

1 lipca mija termin wymiany kas fiskalnych na kasy online. Obowiązek ten dotyczy branż: beauty, prawniczej, medycznej, budowlanej oraz fitness. By się z niego wywiązać, warto skorzystać z usług firmy Edikson - największego serwisu kas fiskalnych w naszym regionie, który ma swoją siedzibę w Gdańsku i Gdyni.Salon sprzedaży Edikson ma w swojej ofercie bogaty wybór kas fiskalnych - także tych online. Mogą z niego korzystać wszyscy, ale do 1 lipca ta oferta najbardziej adresowana jest do klientów firmy z branż: beauty, prawniczej, medycznej, budowlanej oraz fitness. Powód? Obowiązek, jaki ciąży na firmach zajmujących się działalnością w tych dziedzinach. Muszą one wymienić kasy fiskalne na kasy online. Ministerstwo Finansów tego terminu już nie przesunie.

- Dlatego do 30 czerwca w naszym regionie musimy wymienić 15 tysięcy standardowych kas fiskalnych na wersje online (podłączane do Internetu), czyli tyle, ile normalnie w ciągu miesiąca uruchamia się w całej Polsce - informuje Wojciech Fularczyk z firmy Edikson - Jako największy serwis w naszym województwie przeprowadzimy większość wdrożeń, liczymy na to, że akcja przebiegnie sprawnie.
Codziennie handlowcy firmy Edikson dzwonią do klientów i umawiają spotkania.

- Niestety wiadomo już, że nie do wszystkich się dodzwonimy i nie każdy zdąży w terminie. Jak policzyliśmy, do wymiany u własnych klientów mamy nawet kilka tysięcy urządzeń, a dodatkowo codziennie zgłasza się do nas kilkadziesiąt nowych firm. Dlatego, jeśli muszą Państwo wymienić swoje kasy albo mają Państwo znajomych/klientów, którzy mają taki obowiązek, to zachęcamy do kontaktu z nami lub przypomnienie o tym swoim znajomym/klientom. Można jeszcze kupić porządne urządzenia w niskich cenach, bez stresów i kolejek, a co za tym idzie - zaoszczędzić czas i pieniądze - podkreśla Fularczyk.

Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilęNowe rozwiązanie, które w tym roku cieszy się wyjątkowym powodzeniem, to kasoterminal Pospay Online , czyli kasa fiskalna z terminalem płatniczym w jednym urządzeniu.

- Generuje duże oszczędności, bo nie trzeba płacić dodatkowo za Internet, można używać go mobilnie, w cenie mamy bezterminową gwarancję, wszelkie naprawy i profesjonalną pomoc techniczną. Można go wynająć bez abonamentu i bez prowizji w programie Polska Bezgotówkowa - wskazuje Fularczyk.
Z wymianą kasy lepiej nie czekać jednak do ostatniej chwili. Bo niektóre modele, takie jak Posnet Mobile czy Elzab K10, są na wyczerpaniu, a te importowane na dniach będą droższe z powodu kosztu dodatkowego transportu lotniczego i wyjątkowo słabej złotówki.

- Na magazynie mamy obecnie ponad 1500 urządzeń, zakontraktowane drugie tyle, ale za to, czy do nas dotrą, nie damy sobie głowy uciąć. W grudniu przy podobnej zmianie niektóre zamówione urządzenia nie dotarły, mimo że wymienianych kas było pięć razy mniej - wskazuje Fularczyk.
Co ważne, przy instalacji nowej kasy online, firmy, które mają taki obowiązek mogą odliczyć 700 zł wartości netto urządzenia, pod warunkiem, że zarejestrują ją w terminie.

Dotychczasowe kasy fiskalne należy rozliczyć w urzędzie skarbowym, serwis dokonuje odczytu z pamięci fiskalnej i przygotowuje protokół do urzędu skarbowego.

Kolejne branże muszą się od 1 lipca przerzucić na kasy fiskalne online.
Kolejne branże muszą się od 1 lipca przerzucić na kasy fiskalne online. mat. prasowe
- Urządzenia odbieramy najczęściej w momencie instalacji nowych, ważne, żeby zrobić to przed terminem przeglądu dotychczasowej kasy, wtedy nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów przeglądu, a urząd skarbowy z tytułu niewykonania przeglądu w terminie nie wymaga zwrotu odliczenia od poprzedniej kasy i nie traktuje tego jako wykroczenia. W celu dokonania zamówienia wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 586 005 350. Można również napisać do nas na czacie na stronie edikson.com lub po prostu przyjechać do któregoś z naszych oddziałów, nie trzeba się wcześniej umawiać - zaznacza Fularczyk.

Można skorzystać z rabatuW sklepie edikson.com można wykorzystać rabat 100 zł. W tym celu podczas zakupu wystarczy wpisać kod: WIOSNA2021. Można zapłacić zwykłą kartą, poprzez przelewy24 lub ratalnie (LeaseLink).

- Nasi serwisanci na bieżąco dojeżdżają i bezpłatnie instalują u Państwa nowe kasy, ale ze względu na dużą liczbę wdrożeń mogą pojawić się poślizgi czasowe. Przepraszamy za tę niedogodność - informują przedstawiciele firmy.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane


wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »