Fakty i opinie

stat

Kolejne francuskie okręty w Gdyni

Dwa z pięciu szkolnych okrętów Marynarki Francuskiej, które przybiją do portowych nabrzeży w Gdyni, będą dostępne dla zwiedzających. Na pokład okrętów "Panthere" i "Chacal" będzie można wejść w sobotę i niedzielę.Francuskie okręty szkoleniowe pojawiły się w gdyńskim porcie ostatnio w 2008 roku.
Francuskie okręty szkoleniowe pojawiły się w gdyńskim porcie ostatnio w 2008 roku. fot. Marynarka Wojenna
"Leopard", "Tigre" i "Gepard" Oraz "Panthere" i "Chacal" wpłyną do gdyńskiego portu w piątek. To szkoleniowe okręty francuskiej Marynarki Wojennej. Pięć lat temu trzy z nich były już w Gdyni z 47 studentami na pokładzie.

"Panthere" i "Chacal" zacumują przy Nabrzeżu Prezydenta zobacz na mapie Gdyni. W sobotę i niedzielę marynarze zapraszają do ich zwiedzania.

Na pokład będzie można wejść w godzinach od 10 do 17. Pozostałe zacumują przy Nabrzeżu Angielskim zobacz na mapie Gdyni i nie będą dostępne dla zwiedzających.

To nie pierwsza wizyta przedstawicieli francuskiej floty w tym roku w Gdyni. W maju można było podziwiać dwa niszczyciele min typu tripartite "L'Aigle" i "Cassiopée", zaprojektowane w celu wykrywania i niszczenia pojedynczych min morskich.

Zobacz, jak wyglądała majowa wizyta przedstawicieli francuskiej floty.


Turecki okręt wojenny w Gdyni

Opinie (75)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.