Kolejne lokale pustoszeją w okolicach dworca

Puste lokale po Lezzetli, Orange i Sephorze naprzeciwko dworca

Coraz więcej pustych miejsc czeka na nowych najemców w zlokalizowanych naprzeciwko dworca Gdańsk Główny City Forum i Krewetce.Okolice dworców to dobre miejsca na biznes?

Zobacz wyniki (2539)
W ostatnich dniach zniknęło całe wyposażenie wewnątrz restauracji Lezzetli, która przez wiele lat funkcjonowała w charakterystycznym, piętrowym budynku pod adresem Podwale Grodzkie 8Mapka, a jeszcze w zeszłym tygodniu można było zobaczyć gości odwiedzających ten lokal.

Od dłuższego czasu pusty jest też salon Orange w budynku Krewetki przy ul. Karmelickiej 1Mapka, mimo że jeszcze w lutym jego właściciel zapowiadał, że operator zostanie w obiekcie, do którego wrócić miało także kino oraz miał zostać zaaranżowany food hall.

Nie ma już kina, browaru i EmpikuA jeśli już o Krewetce mowa, to gorszy czas dla tego miejsca zaczął się właśnie w momencie kiedy wyprowadziło się kino Cinema City. Było to niemal dokładnie trzy lata temu.

Z kolei rok temu lockdownu związanego z pandemią nie wytrzymały restauracja i klub Barbados oraz browar Lubrow, które dzielił powierzchnię najmu w budynku Krewetki.

Z atrakcyjnej lokalizacji, wiosną 2020 roku, zrezygnował także Empik, który działał w podziemnym przejściu prowadzącym do dworca od 1998 roku. Do tej pory lokal stoi pusty.

Podobnie, jak zlokalizowany nieopodal, na powierzchni -1 City Forum, obiekt, gdzie mieściła się perfumeria Sephora. Od dawna wisi tam kartka z informacją o możliwości wynajmu. Co ciekawe, wcześniej widniało na niej zastrzeżenie, że nie może to być działalność gastronomiczna.

Na koniec warto przypomnieć, że dawno temu, bo w 2008 roku, zmienił się operator hotelu zlokalizowanego na terenie City Forum przy ul. Podwale Grodzkie 9Mapka. Markę Holiday Inn zastąpił Scandic.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (338)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »