Fakty i opinie

stat

Kolejne prace na ul. płk. Dąbka w Gdyni

Ulice Kwiatkowskiego i Płk Dąbka od wielu lat czekają na poszerzenie, ale wciąż brak środków finansowych na inwestycje.
Ulice Kwiatkowskiego i Płk Dąbka od wielu lat czekają na poszerzenie, ale wciąż brak środków finansowych na inwestycje. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Trwa poszukiwanie wykonawcy prac kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Płk Dąbka i ul. Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Drogowcy prace rozpoczną prawdopodobnie jeszcze jesienią.Czy obawiasz się korków na Płk Dąbka po otwarciu lotniska w Gdyni?

tak, władze powinny pomysleć o prawdziwej przebudowie 58%
tak, ale dopiero w perspektywie kilku lat, gdy lotnisko zacznie przyjmować większe samoloty 28%
nie, dotychczasowa przebudowa wystarczy na kilkanaście lat 14%
zakończona Łącznie głosów: 364
W ramach prac wykonywanych podczas poprzednich etapów udało się m.in. przesunąć przystanki autobusowe i wykonać zatoki dla autobusów po obu stronach ul. Płk Dąbka. Pomogło także przesunięcie postoju taksówek, dzięki czemu został wydłużony prawoskręt dla jadących od strony Kosakowa w stronę Trasy Kwiatkowskiego. Przez krótki okres były problemy z synchronizacją sygnalizacji świetlnej, jednak szybko je zażegnano.

Teraz przyszedł czas na następne prace, które będą wykonywane na odcinku ul. Płk Dąbka do wiaduktu kolejowego, w rejonie ulic Ledóchowskiego i Maciejewicza zobacz na mapie Gdyni.

- Zakres robót zakłada remont nawierzchni wraz z modernizacją kanalizacji deszczowej. Odświeżone zostanie również oznakowanie na jezdni, które teraz nie do końca jest czytelne, przez co wielu kierowców gubi się w tym miejscu. Ciężko oszacować koszt prac, jednak z pewnością będą to znaczące kwoty - zaznacza Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora ZDiZ w Gdyni.

Kryterium w 80 procentach będzie cena. Pozostałe to okres wykonania inwestycji (15 proc.) oraz termin gwarancji (5 proc.). Wykonawca z pracami będzie się musiał uporać w ciągu 1,5 miesiąca. Otwarcie kopert z ofertami zaplanowano na połowę sierpnia.

Marzeniem mieszkańców jest poszerzenie ul. Kwiatkowskiego za estakadą oraz ul. Płk Dąbka do dwóch pasów. I choć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na ten cel została zabezpieczona rezerwa terenowa, a otwarcie portu lotniczego w Gdyni Kosakowie, które miało determinować działania urzędników, jest coraz bliżej, na razie nie zanosi się na to, by rewolucja drogowa stała się faktem. Problemem jest to samo, co zwykle, czyli brak pieniędzy.

- Wiemy, że potrzebna jest całkowita przebudowa układu komunikacyjnego, która jest związana z dodatkowymi pasami na obydwu jezdniach, jednak - póki co - nie mamy możliwości wykonania takiej inwestycji. Być może uda się ją wykonać przy okazji budowy Kolei Metropolitalnej, jednak to na razie tylko plany - dodaje Karmoliński.

Opinie (88) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.