Fakty i opinie

stat

Kolejny pięciogwiazdkowy hotel w śródmieściu Gdańska

Wizualizacja  koncepcyjna  pięciogwiazdkowego hotelu, który powstanie na od lat niezagospodarowanej działce przy Pszennej. To pierwszy budynek, który będzie widoczny z Podwala Przedmiejskiego.
Wizualizacja koncepcyjna pięciogwiazdkowego hotelu, który powstanie na od lat niezagospodarowanej działce przy Pszennej. To pierwszy budynek, który będzie widoczny z Podwala Przedmiejskiego. wiz. Kozikowski Design

Pięciogwiazdkowy obiekt hotelowy, działający w formule apartamentów na wynajem, ma powstać pomiędzy ulicami Chmielną, Pszenną i Żytnią zobacz na mapie Gdańska. Jego deweloperem jest spółka Dekpol, która właśnie zakończyła budowę aparthotelu Number One w kompleksie mieszkaniowym Nowa Motława w południowej części Wyspy Spichrzów.Gdzie zatrzymujesz się podczas zwiedzania polskich miast?

w dobrych i bardzo dobrych hotelach 16%
w hotelach średniej i niższej klasy 27%
w hostelach 13%
w kwaterach prywatnych 8%
w apartamentach na wynajem 13%
jeśli to tylko możliwe, to u rodziny lub znajomych 23%
zakończona Łącznie głosów: 950
Budowa hotelu Number One właśnie dobiegła końca, a pierwsi goście będą mogli zanocować tu 1 kwietnia. Połączony z nim kompleks mieszkalny Nowa Motława gotowy ma być 15 czerwca (drugi etap; pierwszy już został oddany do użytku). Inwestor już zapowiada kolejną inwestycję na Wyspie Spichrzów. Tym razem będzie to pięciogwiazdkowy hotel, który powstanie pomiędzy ulicami Pszenną, Żytnią i Chmielną. zobacz na mapie Gdańska Dekpol szuka nazwy dla nowej inwestycji, chociaż jak podkreślają przedstawiciele firmy, jest ona jeszcze w fazie koncepcyjnej, projekt nie jest jeszcze gotowy (powstaje w pracowni Kozikowski Design) i pozwolenia na budowę jeszcze nie wydano.

Czytaj także: hotele w Śródmieściu Gdańska w trakcie budowy

- Planujemy, że obiekt będzie wysoko kategoryzowany, więc nie zabraknie w nim części spa z basenem. Będzie także restauracja i kilka lokali usługowych na parterze. Pod budynkiem powstanie dwupoziomowa hala garażowa - opowiada Sebastian Barandziak, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Dekpol. - Zasadnicza część obiektu, podobnie jak w przypadku obiektu przy Jaglanej, będzie składała się z lokali mieszkalnych oraz hotelu w formule condo - będziemy sprzedawać pokoje w tym obiekcie indywidualnym właścicielom.
Do tej pory Dekpol wybudował też hotel Almond przy ulicy Toruńskiej zobacz na mapie Gdańska, właśnie podpisał również z Agencją Mienia Wojskowego ostateczną umowę zakupu działki ze zdewastowanym ośrodkiem wypoczynkowym na Wyspie Sobieszewskiej.

Sąsiednia działka, w kwartale ulic Spichrzowa, Chmielna, Żytnia należy do firmy 4Invest. Budowa hotelu na tej działce planowana jest od stycznia 2015 roku. Inwestor podpisał umowę z firmą Orbis - powstanie tu hotel Ibis Budget. Z informacji od inwestora wynika, że budowa przesuwana jest w związku z przedłużającymi się formalnościami. Obiekt jest jednak zaprojektowany, ma prawomocne pozwolenie na budowę.

- Czekaliśmy bardzo długo na decyzję z ministerstwa w sprawie odstępstwa od przepisów w zakresie oświetlenia. Projekt przeszedł też pewne zmiany: budynki będą nieco niższe niż wstępnie zostało to zaprojektowane, od strony ulicy Pszennej nie będzie balkonów - informuje Iwona Gabryel, pełnomocnik zarządu w firmie 4Invest.
Docelowo w pierwszym etapie powstanie zabudowa w głębi działki - od strony ulicy Żytniej. Planowany rozkład funkcji przewiduje powstanie aparthotelu od strony ulicy Pszennej, hotelu od strony Spichrzowej oraz biur od strony ulicy Żytniej. Zabudowa będzie miała siedem kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. W części hotelowej nie powstanie basen, ani spa, ale będzie tu ogólnodostępna restauracja. Inwestor nie ujawnił jeszcze jak będzie wyglądał projekt po zmianach.

- Decyzja o tym kiedy rozpocznie się budowa jeszcze nie zapadła, w związku z tym nie można w tej chwili określić kiedy obiekt zostanie oddany do użytkowania. Budowa na pewno rozpocznie się w tym roku. Trwa wybór firmy wykonawczej - informuje Iwona Gabryel.

Opinie (119) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.