Fakty i opinie

Kolejny podpalacz aut w rękach policji

Najnowszy artukuł na ten temat

Pożar auta na obwodnicy między Osową a Matarnią

Takie były skutki wznieconego przez 36-latka pożaru


Według policji 36-latek z Gdańska ma na koncie podpalenie pięciu aut, do którego doszło w maju tego roku we Wrzeszczu. Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek wieczorem, po trwającym kilka miesięcy śledztwie. Być może odpowie też za inne przestępstwa, głównie włamania do mieszkań.Byłaś / byłeś świadkiem pożaru samochodu?

tak, kilka razy 17%
tak, raz 28%
nie, nigdy 55%
zakończona Łącznie głosów: 591
Jak ustaliliśmy, w rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do podpalenia samochodów, ale nie był w stanie wytłumaczyć im, dlaczego podłożył ogień pod trzy audi zaparkowane przy ul. Lelewela zobacz na mapie Gdańska oraz dwa samochody innych marek.

Wywołany przez 36-latka pożar spowodował straty w wysokości około 30 tys. zł.

Ma na koncie także włamania

Mężczyzna odpowie też za inne przestępstwa. Usłyszał już m.in. zarzuty związane z włamaniem, do którego doszło na początku września, również w Gdańsku.

- Podejrzany włamał się do jednego z mieszkań i zabrał z niego sprzęt elektroniczny, aparat, pieniądze, kluczyki do auta, a nawet perfumy. Większość tych przedmiotów udało się odzyskać - znajdowały się w mieszkaniu 36-latka - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zatrzymanemu zarzucono także próbę włamania do innego domu. Doszło do niej również na początku września, ale nie w Trójmieście, a w niewielkiej miejscowości pod Gdańskiem.

Według policji sprawa jest rozwojowa - są przesłanki wskazujące na to, że 36-latek może mieć związek także z innymi przestępstwami, w tym z rozbojem, na razie jednak kolejnych zarzutów mu nie przedstawiono. Prokuratura skierowała za to do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Inny podpalacz wpadł kilka dni temu

To już drugi podpalacz samochodów, którego udało się zatrzymać w tym tygodniu - kilka dni temu w ręce policji trafił mężczyzna, który jest podejrzewany o podpalenie samochodu stojącego na posesji przy ul. Trakt św. Wojciecha.

Opinie (85) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.