• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Mandat za kolizję z pojazdem straży miejskiej. Wymuszenie pierwszeństwa na Świętojańskiej

Patsz
21 czerwca 2022, godz. 11:45 
Opinie (79)

Zderzenie radiowozu straży miejskiej z autem osobowym we wtorek, 21.06., o godz. 9:15 w centrum GdyniMapka. Policjanci ustalili, że to kierowca seata nie ustąpił pierwszeństwa jadącym ul. Świętojańską strażnikom. Otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł.Czy uważasz, że jesteś dobrym kierowcą?

O kolizji osobówki z radiowozem straży miejskiej na skrzyżowaniu Armii Krajowej i ŚwiętojańskiejMapka w Gdyni poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Dziękujemy za informację.Kolizja straży miejskiej na Świętojańskiej: kierowca ukarany mandatemSłużby otrzymały zgłoszenie po godz. 9. Na miejscu byli policjanci, strażacy i ratownicy.

- Zgłoszenie o kolizji na ul. Świętojańskiej otrzymaliśmy po godz. 9. Policjanci ustalili, że kierujący seatem, jadąc ul. Armii Krajowej, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w bok samochodu marki Renault, w którym byli strażnicy miejscy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - mówi Jolanta Grunert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Policjanci informują, że nikt nie został poszkodowany. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Nie ma sygnalizacji na Świętojańskiej i Armii Krajowej, żeby piesi nie czekaliPrzypomnijmy, że na skrzyżowaniu, gdzie doszło do kolizji, jeszcze kilka lat temu działała sygnalizacja świetlna. Po wprowadzanych w Śródmieściu zmianach w 2020 r. zniknęła.

- Zmiana ta związana jest z projektem "Klimatyczne Centrum", którego jednym z priorytetów jest poprawa warunków ruchu dla pieszych i rowerzystów. Dzięki wyłączeniu sygnalizacji piesi nie muszą oczekiwać na sygnał zielony - wyjaśniał Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Patsz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.