Fakty i opinie

stat

Koncert na wstążki tylko do niedzieli

Instalacja Jerzego Janiszewskiego była wcześniej prezentowana w wielu miastach, m.in. w Madrycie.
Instalacja Jerzego Janiszewskiego była wcześniej prezentowana w wielu miastach, m.in. w Madrycie. fot. Jerzy Janiszewski

Przez dwa i pół miesiąca niemal trzy tysiące dziesięciometrowych kolorowych wstążek, zawieszonych na 20-metrowej konstrukcji, swobodnie powiewało na wietrze na skwerze przy Wielkim Młynie zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Instalacja zostanie zdemontowana w poniedziałek rano.Już tylko do końca niedzieli na własne oczy i uszy można się przekonać czym jest

Już tylko do końca niedzieli na własne oczy i uszy można się przekonać czym jest "Koncert na wstążki".

Stojąca na skwerze przy Wielkim Młynie w Gdańsku instalacja pt. "Koncert na wstążki" od początku budziła zaciekawienie mieszkańców. Od połowy sierpnia kilkumetrowe, barwne wstążki, które nawet delikatny podmuch wiatru wprawiał w ruch, dawały swoisty koncert złożony z szumów, szmerów i furkotu.

Instalacja, której autorem jest Jerzy Janiszewski, twórca słynnego logo Solidarności, pojawiła się w Gdańsku za sprawą festiwalu Solidarity of Arts. Wcześniej artysta pokazywał ją w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Madrycie.

Od poniedziałku 1 października rozpoczyna się demontaż konstrukcji. W związku z tym czasowo będzie wyłączany z ruchu fragment chodnika przy ulicy Rajskiej, na wysokości skweru. Utrudnienia będą występowały czasowo od poniedziałku do piątku.

Opinie (65) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.