Fakty i opinie

stat

Koncert na wstążki tylko do niedzieli

Instalacja Jerzego Janiszewskiego była wcześniej prezentowana w wielu miastach, m.in. w Madrycie.
Instalacja Jerzego Janiszewskiego była wcześniej prezentowana w wielu miastach, m.in. w Madrycie. fot. Jerzy Janiszewski

Przez dwa i pół miesiąca niemal trzy tysiące dziesięciometrowych kolorowych wstążek, zawieszonych na 20-metrowej konstrukcji, swobodnie powiewało na wietrze na skwerze przy Wielkim Młynie zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Instalacja zostanie zdemontowana w poniedziałek rano.Już tylko do końca niedzieli na własne oczy i uszy można się przekonać czym jest

Już tylko do końca niedzieli na własne oczy i uszy można się przekonać czym jest "Koncert na wstążki".

Stojąca na skwerze przy Wielkim Młynie w Gdańsku instalacja pt. "Koncert na wstążki" od początku budziła zaciekawienie mieszkańców. Od połowy sierpnia kilkumetrowe, barwne wstążki, które nawet delikatny podmuch wiatru wprawiał w ruch, dawały swoisty koncert złożony z szumów, szmerów i furkotu.

Instalacja, której autorem jest Jerzy Janiszewski, twórca słynnego logo Solidarności, pojawiła się w Gdańsku za sprawą festiwalu Solidarity of Arts. Wcześniej artysta pokazywał ją w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Madrycie.

Od poniedziałku 1 października rozpoczyna się demontaż konstrukcji. W związku z tym czasowo będzie wyłączany z ruchu fragment chodnika przy ulicy Rajskiej, na wysokości skweru. Utrudnienia będą występowały czasowo od poniedziałku do piątku.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (65)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.