Fakty i opinie

stat

Kończy się naprawa bulwaru na Westerplatte

Urząd Morski pierwotnie zakładał, że zrobi to kosztem 2-3 mln zł. Ostatecznie prace okazały się bardziej złożone i pochłoną ponad 10 mln zł.
Urząd Morski pierwotnie zakładał, że zrobi to kosztem 2-3 mln zł. Ostatecznie prace okazały się bardziej złożone i pochłoną ponad 10 mln zł. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Uszkodzony przez sztorm dwa lata temu bulwar i nabrzeże na Westerplatte zobacz na mapie Gdańska są wreszcie naprawiane. Prace mają się zakończyć jeszcze w lipcu, a na pewno przed obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.Czy brakowało ci spacerów po bulwarze na Westerplatte?

tak 60%
nie 16%
w ogóle nie wiedziałe(a)m o jego istnieniu 24%
zakończona Łącznie głosów: 1172
Wyjątkowo długo utrzymujące się złe warunki, jakie panowały zimą 2017 roku, były głównym powodem uszkodzeń bulwaru na Westerplatte. Miejsce to zostało odgrodzone i ponad dwa lata czekało na remont.

Co ciekawe, bulwar i nabrzeże rozsypały się, choć były wykonane zaledwie w 2015 roku. Zapewne jedną z przyczyn było to, że powstały na gruzowisku, które zostało wypłukane z uwagi na utrzymujący się wysoki stan wody. Jego usunięcie jeszcze przed rozpoczęciem budowy bulwaru okazało się wyjątkowo kosztowne, więc odstąpiono od tego zakresu prac w 2015 roku.

Naprawa bulwaru na Westerplatte ruszy najwcześniej latem- Finalizujemy naprawę i zakończenie prac jest planowane pod koniec lipca - zapowiada Magdalena Kierzkowska, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni. - Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe, w tym montaż barierek. Defekt znajdujący się na umocnieniu również zostanie odtworzony, także do końca lipca.
Zakres prac obejmował:


  • 600 m bieżących umocnienia

  • remont deptaka

  • remont narzutu kamiennego

  • remont murka betonowego

  • nowe odwodnienie
Dlaczego tak długo trzeba było czekać na naprawę?

- To nie zagrażało bezpośrednio bezpieczeństwu i można było ten obszar spokojnie wyłączyć z użytkowania, a my musieliśmy korzystać z prawa zamówień publicznych, co odpowiednio trwa. Ponadto prace budowlane można wykonywać tylko w niektórych miesiącach - podkreśla rzecznik.
Urząd Morski pierwotnie zakładał, że zrobi to kosztem 2-3 mln zł. Ostatecznie prace okazały się bardziej złożone i pochłoną ponad 10 mln zł.

Opinie (134) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.