Fakty i opinie

stat

Koniec problemów kierowców na Warszawskiej

Do rozlewiska na Warszawskiej kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić. Pod koniec tygodnia pojadą już nowym odcinkiem.
Do rozlewiska na Warszawskiej kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić. Pod koniec tygodnia pojadą już nowym odcinkiem. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Kończą się uciążliwości kierowców narzekających na fatalny stan nawierzchni tymczasowej jezdni na ul. Warszawskiej zobacz na mapie Gdańska. Pod koniec tygodnia mieszkańcy Lawendowego Wzgórza, Jasienia i Szadółek pojadą nowym odcinkiem drogi prowadzącej w kierunku al. Havla.Czy zły stan nawierzchni na Warszawskiej skłonił cię do korzystania z objazdów?

tak, wolę nadłożyć drogi, ale jechać suchą i bezpieczną jezdnią 70%
korzystam z innej trasy, ale tylko w czasie i po deszczu 12%
nie, da się tamtędy przejechać, wystarczy więcej ostrożności i wolniejsza jazda 18%
zakończona Łącznie głosów: 1009
Przez ostatnie tygodnie cierpliwość kierowców i zawieszenia w ich autach wystawiane były na ciężką próbę. Po zamknięciu zjazdu z Jabłoniowej na Trasę WZ cały ruch między południową częścią Jasienia i Szadółkami a Ujeściskiem skumulował się na ul. Warszawskiej.

Ruch został przełożony na fragment tymczasowej drogi, którą wyłożono betonowymi płytami. Problem w tym, że poprowadzono go w dużym zagłębieniu terenu, gdzie po każdym deszczu zbierała się woda.

Na stan ulicy w ostatnim czasie zaczęła narzekać coraz większa liczba kierowców i okolicznych mieszkańców.


- Nie może tak być, że jest budowana droga, a mieszkańcy i osoby, które tamtędy muszą przejechać, codziennie tracą pieniądze na uszkodzone zawieszenie w swoich autach. Stan nawierzchni jest tragiczny. Jadąc 10 km/h można coś urwać w aucie, a teraz po opadach woda stoi, z przerwami, od paru dni. Mogę zrozumieć, że jest remont, a ta droga jest tymczasowa, ale trochę szacunku miejmy do ludzi i pociągnijmy wykonawcę do odpowiedzialności. Tam się po prostu nie da normalnie przejechać - napisał w liście do naszej redakcji rozgoryczony czytelnik, pan Karol.
Podobne sygnały otrzymywaliśmy także w Raporcie z Trójmiasta. Już w marcu pani Małgorzata zwracała uwagę na tworzące się tam rozlewisko. Problem z niewłaściwym odprowadzaniem wody nasilił się po ostatnich ulewnych deszczach.

W głębokiej kałuży przejeżdżające auta gubią tablice rejestracyjne. Kierowcy zwracają uwagę na fakt, że brudna i wysoka woda to duże zagrożenie dla komory silnika, a ukryte pod wodą kamienie mogą uszkodzić opony lub podwozie. Z trudnymi warunkami muszą radzić też sobie kierujący autobusami komunikacji miejskiej.

Jest jednak dobra wiadomość. Utrudnienia skończą się pod koniec tygodnia, gdy ruch zostanie przełożony na nowo wybudowany odcinek.

- Rozumiejąc zniecierpliwienie mieszkańców, dotyczące utrudnień w rejonie ulicy Warszawskiej, informujemy, że z uwagi na ukształtowanie terenu i intensywne opady deszczu występujące w ostatnich dniach, nieuniknione jest zbieranie się wody w okolicy zagłębienia przy tymczasowej jezdni. W takiej sytuacji wykonawca robót niezwłocznie wypompowuje nagromadzoną w rozlewisku wodę. Dodatkowo, w najbliższych dniach planowane jest przełożenie ruchu z drogi tymczasowej na docelową jezdnię ulicy Warszawskiej. Działanie takie nie wyeliminuje utrudnień komunikacyjnych w tej części miasta, ale na pewno poprawi komfort jazdy w tym obszarze. Za utrudnienia związane z realizacją inwestycji przepraszamy i prosimy mieszkańców o cierpliwość - mówi Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.