• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec poszukiwań mężczyzny w morzu. Prawdopodobnie sam wyszedł z wody

Ewelina Oleksy
15 czerwca 2024, godz. 09:10  Raport
Opinie (62)

Od godz. 5:30 trwały poszukiwania na wodzie w rejonie plaży Brzeźno i Jelitkowo. Mężczyzna wszedł tam do morza i przez długi czas z niego nie wyszedł. Istniało podejrzenie, że może być triathlonistą, bo w sobotę, 15 czerwca odbywa się triathlon Lotto Challenge Gdańsk 2024. Pracownicy Gdańskiego Ośrodka Sportu nie potwierdzili jednak, by był to uczestnik imprezy. Akcja poszukiwawcza została już zakończona.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


O poszukiwaniach prowadzonych na wodzie w okolicy mola w BrzeźnieMapka poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Dziękujemy za sygnały.

W akcji, która trwała od godz. 5:30, brała udział łódź Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Sopockie WOPR, Morski Oddział Straży Granicznej, Straż Pożarna i Policja.

Służby przeszukiwały teren od Brzeźna do Jelitkowa.

06:21 15 CZERWCA (aktualizacjaakt. 09:11)

SAR szuka chyba kogoś w okolicy mola w Brzeźnie, pływają wzdłuż plaży od Jelitkowa (35 opinii)

Rzecznik SAR poinformował nas, że akcja poszukiwawcza została zakończona.

- Po dokładnym przeszukaniu rejonu zarówno od strony plaży, jak i wody, wszystko wskazuje na to, że poszukiwana osoba wyszła z wody o własnych siłach i jest już bezpieczna - mówi Rafał Goeck.
Rzecznik SAR poinformował nas, że akcja poszukiwawcza została zakończona.

- Po dokładnym przeszukaniu rejonu zarówno od strony plaży, jak i wody, wszystko wskazuje na to, że poszukiwana osoba wyszła z wody o własnych siłach i jest już bezpieczna - mówi Rafał Goeck.


Jak informował przed godz. 8 rano portal Trójmiasto.pl Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, zaginiony mężczyzna ma ok. 55-60 lat i ostatni raz widziany był w wodzie, w szaro-białych kąpielówkach i czepku na głowie.

Było podejrzenie, że to triathlonista- Nie wyszedł na ląd. Jest podejrzenie, że to triathlonista, który wcześnie rano poszedł przed zawodami na trening. Poszukiwania trwają - mówił Goeck.
Triathlon na ulicach Gdańska. Będą utrudnienia w weekend Triathlon na ulicach Gdańska. Będą utrudnienia w weekend

Organizatorzy nie mieli informacji, by któryś z uczestników zaginąłGrzegorz Pawelec, rzecznik Gdańskiego Ośrodka Sportu podawał tymczasem, że organizatorzy triathlonu Lotto Challenge Gdańsk 2024 nie mieli informacji, by którykolwiek z uczestników zaginął.

- Triathloniści mieli rozgrzewkę o godz. 7:30 pod opieką ratowników. Pływali w piankach, a nie kąpielówkach - podkreślał Pawelec.


Mężczyzna "prawdopodobnie się odnalazł", akcja zakończonaOstatecznie, chwilę przed godz. 9 rzecznik SAR poinformował nas, że akcja została zakończona.

- Zakończyliśmy działania. Po dokładnym przeszukaniu rejonu zarówno od strony plaży, jak i wody, wszystko wskazuje na to, że poszukiwana osoba wyszła z wody o własnych siłach i jest już bezpieczna - mówi Goeck.
Okazało się, że kobieta, która powiadomiła służby o zaginięciu mężczyzny była nietrzeźwa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane