• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec promocji na tańsze bilety kolejowe. W kwietniu kolejna podwyżka

Maciej Korolczuk
30 stycznia 2023, godz. 07:00 
Opinie (245)
Najnowszy artykuł na ten temat Od kwietnia podwyżka cen biletów metropolitalnych
We wtorek 31 stycznia wygaśnie półroczna promocja na tańsze o 7,5 proc. bilety SKM i Polregio kupowane przez Internet i aplikacje mobilne. We wtorek 31 stycznia wygaśnie półroczna promocja na tańsze o 7,5 proc. bilety SKM i Polregio kupowane przez Internet i aplikacje mobilne.

Z końcem stycznia wygaśnie promocja na bilety kolejowe na SKM i pociągi Polregio kupowane w aplikacjach i kanałach elektronicznych. Od sierpnia ubiegłego roku pasażerowie mogli za nie w ten sposób płacić o 7,5 proc. mniej. To nie koniec złych wiadomości. Od 1 kwietnia bilety znów podrożeją o ok. 15 procent.Rozkłady jazdy pociągów w TrójmieścieJak często poruszasz się koleją po Trójmieście?

Wygasająca z końcem stycznia promocja na bilety kolejowe kupowane w taryfie pomorskiej przez aplikację lub Internet obowiązywała od początku sierpnia. Wówczas Urząd Marszałkowski, tłumacząc się wysoką inflacją i wzrostem kosztów energii - po raz drugi w ciągu kilku miesięcy podniósł ceny biletów.

Aby zamortyzować podwyżkę, wprowadzono czasową promocję dla pasażerów kupujących bilety elektroniczne. Upust wynosi 7,5 proc. i wygaśnie w przyszłym tygodniu (obowiązuje do wtorku 31 stycznia 2023 roku). Od tego momentu bilety w taryfie pomorskiej na przejazdy pociągami SKM czy Polregio kupowane w kasach i automatach biletowych będą kosztować tyle samo, co elektroniczne bilety w aplikacjach mobilnych i Internecie.

Marszałek oferuje SKM 10 nowych składów Marszałek oferuje SKM 10 nowych składów

Tymczasowa promocja pozornie może wydawać się niewielka, ale w praktyce była ulgą dla sporej liczby podróżnych. Obecnie już ok. 40 proc. biletów kolejowych kupowanych jest przez Internet.

12:20 20 STYCZNIA

Od lutego droższe bilety kolejowe (29 opinii)

Nie tylko Fala Podwyżek nas zaleje. Od lutego nie będzie już promki na bilety na SKM i Polregio, kupowane przez kompa lub tel. Dziękujemy drogi (nawet bardzo drogi) marszałku!
Nie tylko Fala Podwyżek nas zaleje. Od lutego nie będzie już promki na bilety na SKM i Polregio, kupowane przez kompa lub tel. Dziękujemy drogi (nawet bardzo drogi) marszałku!


Podwyżka cen biletów od kwietniaZrównanie cen to nie koniec złych wiadomości dla pasażerów. Ceny znów pójdą w górę na początku kwietnia i tu - podobnie jak w wakacje - jako główną przyczynę wskazywany jest wzrost kosztów energii elektrycznej, kosztów pracy oraz wciąż wysoka inflacja.

Według zapowiedzi urzędników z urzędu marszałkowskiego, który jest organizatorem transportu kolejowego w województwie podwyżki sięgną 15 procent. Nieco mniej zapłacą użytkownicy systemu Fala, dla których przewidziano 10-proc. upust.

O końcu promocji biletów elektronicznych swoich pasażerów od kilku dni informuje już Szybka Kolej Miejska. O końcu promocji biletów elektronicznych swoich pasażerów od kilku dni informuje już Szybka Kolej Miejska.
- Rosnące ceny wpływają także na koszty organizacji transportu kolejowego, za który odpowiada samorząd województwa. Dlatego od 1 kwietnia 2023 musimy podnieść cenę biletów kolejowych w ramach Taryfy Pomorskiej. Podwyżka wyniesie 15 proc. Ale dla podróżnych z Falą tylko 5 proc. - zapowiedział Leszek Bonna, wicemarszałek woj. pomorskiego.
Szczegóły podwyżek i nowe ceny biletów nie są jeszcze znane. W urzędzie marszałkowskim usłyszeliśmy, że prace na nowym modelem taryfowym nadal trwają.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (245)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane