• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec remontu zatoki koło LOT-u. Otwarcie w sobotę

Michał Brancewicz
31 sierpnia 2023, godz. 12:45 
Opinie (106)
W sobotę znikną wygrodzenia i w zatoce koło LOT-u znów będą zatrzymywały się autobusy. W sobotę znikną wygrodzenia i w zatoce koło LOT-u znów będą zatrzymywały się autobusy.

Od 2 września autobusy znów będą zatrzymywały się w zatoce przystankowej przy Bramie WyżynnejMapka. Tym samym zakończy się trwający blisko trzy miesiące remont, na którego długość od początku narzekało wielu mieszkańców.Przez centrum Gdańska przejeżdżasz najczęściej:

Remont nawierzchni zatoki autobusowej rozpoczął się 5 czerwca i wiązał się z całkowitym jej zamknięciem oraz przeniesieniem przystanku za skrzyżowanie z Huciskiem.

A warto dodać, że na co dzień zatrzymuje się tam aż 28 linii oraz autobusy podmiejskie.

Dodatkowo, co jakiś czas prace wymagały zamknięcia prawego pasa jezdni, więc przejazd przez centrum Gdańska mocno się korkował.W takim tempie to zamek krzyżacki miałby dopiero fundamentyKierowcy i mieszkańcy łapali się za głowy, słysząc, że remont 200-metrowej zatoki ma trwać ponad trzy miesiące.

- To jest mistrzostwo świat, aby remontować zatokę do września. W tym tempie to zamek krzyżacki w Malborku miałby dopiero wymurowane fundamenty - pisał pan Dariusz, nasz czytelnik.


Zatoka gotowa, ale nawierzchnia czekała na związanieJuż w połowie sierpnia większość robót się zakończyła, ale zatoka wciąż nie była udostępniona. Czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta dopytywali, kiedy to nastąpi?

10:06 15 SIERPNIA

Kiedy odbiór przystanku Brama Wyżynna? (29 opinii)

Od około tygodnia widać że przystanek jest wyremontowany, ale zapewne nie ma odbioru...
Kiedy przystanek będzie dostępny dla autobusów i pasażerów?
Od około tygodnia widać że przystanek jest wyremontowany, ale zapewne nie ma odbioru...
Kiedy przystanek będzie dostępny dla autobusów i pasażerów?Odpowiedź brzmi - w najbliższą sobotę, 2 września. Dlaczego tak późno?

- Zasadnicze prace drogowe zakończyliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Minione tygodnie, w których zatoka pozostawała wyłączona z ruchu, potrzebne były na związanie podbudowy nawierzchni. Musiała ona uzyskać odpowiednią wytrzymałość, zwłaszcza że będzie obciążona ruchem ciężkich pojazdów, jakimi są autobusy - wyjaśnia Konrad Marciński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane