Kosz na śmieci jednak udało się postawić. Bez "dodatkowego zasobu ludzkiego"

Jak wynikało z kuriozalnego pisma urzędników, montaż koszy, o które wnioskowała Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, był zadaniem niewykonalnym. Po tym, jak sprawa nabrała rozgłosu, niemożliwe stało się możliwe, bo śmietnik w parku jednak stanął, a w tym tygodniu pojawią się dwa kolejne.Czy w twojej okolicy brakuje śmietników?

tak, bardzo 55%
raczej tak, ale w pojedynczych miejscach 28%
raczej nie, jest ich dosyć sporo 11%
nie, w ogóle nie ma takiego problemu 6%
zakończona Łącznie głosów: 1158
- Jeden śmietnik już jest. Bardzo dziękuję Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni za wywiązanie się z obietnicy - napisała w mediach społecznościowych Halina Królczyk, przewodnicząca zarządu dzielnicy Wrzeszcz Dolny, która od zeszłego roku zabiegała, by przy niewielkim deptaku łączącym al. Legionów z ul. ChrobregoMapka ustawiono dwa kosze na śmieci.
Sprawa nabrała rozgłosu w ubiegłym tygodniu, gdy radna podzieliła się ze światem kuriozalną odpowiedzią urzędników Gdańskich Nieruchomości, którzy w aż za bardzo urzędniczy sposób wytłumaczyli, dlaczego śmietników we wskazanym miejscu nie postawią.

- Uprzejmie informuję, że obsługa wnioskowanego przedsięwzięcia wymaga dodatkowego zasobu ludzkiego, na co Gdańskie Nieruchomości obecnie nie posiadają środków finansowych. W związku z powyższym prace nie zostaną zrealizowane - można było przeczytać we wspomnianym piśmie.
Dyrektor Gdańskich Nieruchomości za całą sprawę przeprosił i zadeklarował, że do tematu wróci. Wcześniej jednak zareagowała druga wywołana do tablicy przez dzielnicową radną instytucja, czyli GZDiZ, który śmietnik już postawił. A ten szybko się zapełnił, co dowodzi, że był w tym miejscu potrzebny.

- Jak widać, śmietniki w tym miejscu są bardzo potrzebne. Liczę na to, że Gdańskie Nieruchomości znajdą zasoby i dostawią dwa śmietniki przy ławkach na swojej działce - komentuje Halina Królczyk. - Gdyby jeszcze właściciele psów dostrzegali potrzebę sprzątania odchodów swoich pupili, to byłoby całkiem fajnie. Wokoło jedna wielka kupa. Nawet w rabatach kwietnych. Ludzie, miejcie litość - chcecie mieć zwierzę, to po nim sprzątajcie - dodaje.

Gdańskie Nieruchomości ustawią dodatkowe dwa śmietnikiZapytaliśmy Gdańskie Nieruchomości, czy jednak planują ustawić w parku dwa śmietniki, o które wnioskowała radna dzielnicy.

- Chcemy jeszcze raz przeprosić za zaistniałą sytuację, a jednocześnie zapewnić, że śmietniki w miejscu wskazanym przez Radę Dzielnicy, zostaną ustawione jeszcze w tym tygodniu - odpowiedziała nam Aleksandra Strug, rzeczniczka GN.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane