Fakty i opinie

stat

Kradli samochody i rozbierali je na części

Trzy zatrzymane osoby, zlikwidowana "dziupla", cztery odzyskane skradzione wcześniej auta - to efekt policyjnej akcji wymierzonej w grupę przestępczą kradnącą samochody w Trójmieście, Kościerzynie i okolicach Pruszcza Gdańskiego.Zdarza ci się kupować coś, co może pochodzić z kradzieży?

tak, o ile jest tanie i sprawne 15%
raczej nie, choć nie wykluczam, że coś takiego kupiłem nie będąc tego świadomym 44%
nie, bardzo dokładnie sprawdzam, co kupuję 41%
zakończona Łącznie głosów: 1679
Śledztwo w sprawie gangu trwało przez kilka tygodni. Najpierw policjanci dowiedzieli się o istnieniu grupy, która kradnie samochody na terenie naszego województwa, m.in. w Gdańsku i Gdyni, a następnie rozbiera je na części, które sprzedaje m.in. na portalach aukcyjnych.

Policjantom udało się ustalić, że za same kradzieże odpowiada 25-letni mężczyzna. Skradzione samochody miał on dostarczać osobom, które rozbierały je na części i sprzedawały. Samą "dziuplę" złodziei i paserów udało się namierzyć nie w Trójmieście, a w Kościerzynie.

- Policjanci weszli do jednego z pomieszczeń zaadaptowanego przez sprawców na sklep z częściami samochodowymi. Znajdowało się tam kilka tysięcy elementów oraz podzespołów pojazdów. W magazynie policjanci na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby, które demontowały ukradziony samochód - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zarzuty dotyczące pięciu kradzieżyNa miejscu zabezpieczono częściowo rozebrane już samochody oraz części, które zostały przekazane do dalszych badań biegłemu, który ma ustalić ich pochodzenie.

Zatrzymane przez policję osoby - wspomniany 25-latek, jego 24-letnia znajoma oraz 42-letni wspólnik - zostały w czwartek doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży pięciu samochodów o łącznej wartości około 400 tys. zł.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obu zatrzymanych mężczyzn, zaś wobec kobiety zastosował dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Opinie (97) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.