Fakty i opinie

Krakowski bombardier pojedzie na Chełm

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe-stare tramwaje z Niemiec. Nie będą wozić pasażerów

Jeden z krakowskich bombardierów przez trzy miesiące będzie jeździł po Gdańsku.
Jeden z krakowskich bombardierów przez trzy miesiące będzie jeździł po Gdańsku. fot. Jacek Kołodziej/MPK Kraków

Gdańsk wymienia się z Krakowem tramwajem. Przez trzy miesiące po naszych torach będzie jeździł niebieski "bombardier", pod Wawel pojechał za to czerwony "dortmund".Pojazd przyjedzie do Gdańska w poniedziałek i na trasę wyruszy w najbliższych dniach. Najprawdopodobniej będzie obsługiwał linię na Chełm.

- Nie będziemy go jednak przemalowywać. Na tak krótki okres jest to po prostu nieopłacalne - mówi Izabela Kozicka - Prus, rzecznik prasowy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Powodem wymiany jest remont torowiska w Krakowie.

- Dlatego potrzebny jest tam tramwaj dwukierunkowy [do zawracania nie potrzebuje pętli - przyp. red]. Tak się składa, że my akurat takie mamy, więc w ramach współpracy między firmami zgodziliśmy się pożyczyć nasz skład - dodaje Izabela Kozicka-Prus.

Jak zapewnia pani rzecznik, zamiana nie sprawi pasażerom żadnych kłopotów.

Tramwaj "dortmund" - N8C - dwukierunkowy tramwaj kupiony przez Gdańsk z Dortmundu. Dziś po mieście jeżdżą dwa tego typu tramwaje, a jeszcze w tym roku z Niemiec przyjedzie 9 kolejnych. Do roku 2011 w Gdańsku będzie ich 44.

Tramwaj "bombardier" - NGT6 (kanadyjski) - niskopodłogowy, kupiony przez Gdańsk w związku z obsługą trasy na Chełm, po Gdańsku jeżdżą 3 takie składy, po Krakowie 34.

Opinie (86) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.