• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Krok od tragedii. Pobił swoją córkę, znęcał się nad żoną

Ewa Palińska
22 maja 2023, godz. 15:00 
Opinie (177)
66-letni mężczyzna, który od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką, w ubiegłym tygodniu trafił do sopockiego aresztu. 66-letni mężczyzna, który od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką, w ubiegłym tygodniu trafił do sopockiego aresztu.

Od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Żonę doprowadził do takiego stanu, że próbowała targnąć się na własne życie. Córkę dotkliwie pobił. Prokurator właśnie postawił mu zarzuty, a sąd zastosował wobec 66-latka trzymiesięczny areszt.
Pobił córkę i zniszczył jej telefon, żeby nie zawiadomiła policjiCzy znasz kogoś, kto musiał uciekać przed przemocą w domu?

W minionym tygodniu sopocki dzielnicowy dowiedział się, że w jednej z rodzin ojciec pobił dorosłą córkę. Po wszystkim zabrał jej telefon, by nie mogła tego zgłosić na policję.

Razem z innymi dzielnicowymi pojechał pod wskazany adres. Drzwi otworzyła im kobieta, która była wyraźnie przestraszona wizytą policji. Kobieta nosiła na ciele ślady pobicia. Na jej twarzy i szyi widać było liczne zasinienia.

Początkowo wahała się, czy wpuścić policjantów do mieszkania. Zrobiła to dopiero, gdy udało im się ją uspokoić i przekonać, że będą mogli jej pomóc.

Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego 66-latka, do którego sędzia przychylił się w piątek. Decyzją sądu zatrzymany sopocianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego 66-latka, do którego sędzia przychylił się w piątek. Decyzją sądu zatrzymany sopocianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Bił kobiety, bo nie spodobał mu się chłopak córkiW mieszkaniu oprócz kobiety była także jej matka i ojciec. Kobiety zgodnie przyznały, że 66-letni ojciec i mąż od wielu lat znęca się nad nimi. Regularnie je bije, szarpie, wyzywa i zastrasza. Na skutek tego, starsza z kobiet, a więc żona agresora i matka świeżo pobitej, próbowała targnąć się na własne życie.

- Pokrzywdzone nigdy tego nie zgłaszały, bo się bały - relacjonuje podkom. Lucyna RekowskaKomendy Miejskiej Policji w Sopocie. - Oświadczyły też, że dzień wcześniej 66-latek pobił córkę, bo ta spotyka się z mężczyzną, który mu nie odpowiada. Gdy na jej pomoc ruszyła matka, mężczyzna zaatakował także i ją.
Przysłuchujący się tej rozmowie 66-latek zareagował złością i agresją. Gdy próba uspokojenia go nic nie dała, dzielnicowi obezwładnili stawiającego opór mężczyznę.

Został zatrzymany jako podejrzany o stosowanie przemocy w rodzinie. Z mieszkania trafił prosto do policyjnej celi.Prokurator postawił zarzuty, sprawę rozstrzygnie sądW wyniku dalszych działań funkcjonariusze zgromadzili bogaty materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Tam też oprowadzili zatrzymanego mężczyznę, któremu prokurator ogłosił zarzut znęcania się od wielu lat fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką, czym doprowadził starszą z kobiet do targnięcia się na własne życie.

Następnie prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego 66-latka. Sędzia się zgodził, więc sopocianin co najmniej trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem tego czynu jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

Pamiętajmy! Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić fakt pracownikom ośrodków pomocy społecznej telefonicznie, e-mailowo bądź osobiście. Dane kontaktowe do takich miejsc w twoim mieście znajdziesz poniżej.


Domy i ośrodki pomocy społecznej - oni pomogą ci w kryzysowej sytuacji

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (177)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane