Fakty i opinie

stat

"Krystek" prawomocnie skazany za gwałt

Najnowszy artukuł na ten temat

Pisał o "Krystku", teraz grozi mu proces

Krystian W. kilka dni po zatrzymaniu go przez policję.
Krystian W. kilka dni po zatrzymaniu go przez policję. fot. Mateusz Ochocki/KFP

Gdański sąd odrzucił apelację Krystiana W. ps. "Krystek" w sprawie gwałtu, którego miał się on dopuścić na 17-letniej uciekinierce z sopockiego ośrodka opieki. Oznacza to, że tzw. "łowca nastolatek" po raz pierwszy został prawomocnie skazany za gwałt. Na razie w wątku pobocznym - w głównym będzie odpowiadać aż za 65 różnych przestępstw.Czy trzy lata więzienia za gwałt to odpowiednia kara?

tak, myślę, że to sprawiedliwy wyrok 7%
nie, to zbyt niska kara 93%
zakończona Łącznie głosów: 1713
Krystian W. ps. "Krystek" został w czerwcu tego roku oskarżony o popełnienie aż 65 przestępstw, głównie o charakterze seksualnym (łącznie mężczyzna miał skrzywdzić 33 nastolatki). W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że gdańskie sądy nie chciały się zająć tą sprawą i najprawdopodobniej trafi ona do sądu w Wejherowie.

Jeszcze przed nagłośnieniem sprawy "Krystka" przez media i rozpoczęciem ogromnego śledztwa, mężczyzna został oskarżony o gwałt na 17-latce, która uciekła z ośrodka opieki w Sopocie. Krystian W. miał zaoferować nastolatce pomoc i nocleg, a następnie ją wykorzystać. Do przestępstwa tego dojść miało w 2014 roku, na terenie Pucka.

Dlatego też sprawą zajmował się sąd w tym właśnie mieście. Kilka miesięcy temu skazał on "Krystka" na trzy lata więzienia (prokuratura domagała się dla niego kary sześciu lat).

Do dziś był to wyrok nieprawomocny, a sam Krystian W. się od niego odwołał, twierdząc, że do zbliżenia doszło, ale za zgodą dziewczyny. W środę Sąd Apelacyjny w Gdańsku odrzucił jego apelację i utrzymał rozstrzygnięcie sędziów z Pucka.

Czytaj więcej o sprawie "Krystka"

Opinie (141) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.