Fakty i opinie

Duchowny oskarżony o gwałt na 17-latce

Najnowszy artukuł na ten temat

Zatrzymania ws. korupcji przy zakupie sprzętu dla armii

Śledczy zarzucają 36-latkowi "doprowadzenie pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego".
Śledczy zarzucają 36-latkowi "doprowadzenie pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego". fot. Tomasz Żołnierek/123rf.com

Duchowny z Gdańska kilka lat temu miał zgwałcić 17-letnią wówczas dziewczynę. Prokuratura skierowała w jego sprawie do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.Śledczy zarzucają 36-latkowi "doprowadzenie pokrzywdzonej przemocą do obcowania płciowego".

Do dwóch zdarzeń - zdaniem śledczych - doszło w 2011 roku. Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała, że mężczyzna był wówczas wikariuszem w jednej z parafii na terenie Gdańska.  

- Pokrzywdzona w chwili czynów miała 17 lat. Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane w 2018 roku zawiadomieniem osoby, której pokrzywdzona opowiedziała o zdarzeniach - informuje prokurator Wawryniuk.

Oskarżony nie przyznaje się do zarzutówŚledczy podkreślają, że zebrany materiał dowodowy "dał podstawy do zatrzymania mężczyzny", do którego doszło 5 września 2019 roku. Zostały mu wówczas przedstawione dwa zarzuty.

- Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd - podsumowuje prok. Grażyna Wawryniuk.

Opinie (394) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.