Fakty i opinie

stat

Ksiądz złapał złodzieja, który okradł skarbonę

Datki ze szklanej skarbony w kościele św. Brygidy są przeznaczane na budowę widocznego na zdjęciu Bursztynowego Ołtarza. To największe tego rodzaju dzieło sakralne na świecie.
Datki ze szklanej skarbony w kościele św. Brygidy są przeznaczane na budowę widocznego na zdjęciu Bursztynowego Ołtarza. To największe tego rodzaju dzieło sakralne na świecie. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

W biały dzień stłukł szklaną skarbonę w bazylice św. Brygidy zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku i zrabował z niej gotówkę oraz biżuterię. Łupem nie nacieszył się zbyt długo, gdyż po wyczerpującym pościgu został złapany przez księdza. Duchowny przekazał 36-letniego złodzieja w ręce policji, a zrabowane przedmioty wróciły do parafialnej kasy.Jesteś świadkiem ucieczki złodzieja, co robisz?

rzucam się za nim w pościg 26%
głośno krzyczę, aby zaalarmować innych świadków 17%
dzwonię po policję 13%
nagrywam go telefonem, a film przekazuję policji 4%
trudno powiedzieć, nie wiem, jak zareaguję 27%
nic nie robię, nie chcę kłopotów 13%
zakończona Łącznie głosów: 1302
W bazylice św. Brygidy przy ul. Profesorskiej 17 w Gdańsku znajdowała się wielka, przeszklona szkatuła. Odwiedzający świątynię mogli do niej przekazać datki, które zostaną spożytkowane na budowę słynnego Bursztynowego Ołtarza. Warto wspomnieć, że oprócz gotówki, można było również wkładać do niej biżuterię.

Widok leżących za szybą banknotów i kosztowności zadziałał tak kusząco na pewnego 36-latka, że skłonił go do grzechu. W biały dzień wszedł do kościoła z młotkiem i stłukł szklaną skarbonę.

- W poniedziałek, ok. godz. 11, w jednym z kościołów na terenie Gdańska 36-letni mężczyzna rozbił szkatułę i zrabował z niej gotówkę w kwocie kilkuset złotych oraz biżuterię wykonaną z bursztynu i srebra - informuje st. asp. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kiedy złodziej dokonywał kradzieży, w kościele znajdowało się kilka osób, w tym ksiądz proboszcz. To właśnie on rzucił się w pogoń za 36-latkiem i złapał go aż przy pl. Obrońców Poczty Polskiej zobacz na mapie Gdańska, oddalonym o ok. kilometr od bazyliki św. Brygidy.

36-latek odpowie za kradzież z włamaniem, a wszystkie zrabowane przez niego przedmioty zostały odzyskane.

- Przypomnijmy, że każdy obywatel ma prawo ująć sprawcę przestępstwa. Ustawodawca nie nakłada takiego obowiązku, a jedynie daje takie prawo. W każdym jednak przypadku należy pamiętać przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie - uzupełnia st. asp. Chrzanowski.

Opinie (178) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.