Kto leje wodę z plakatów wyborczych?

Czy Maciej Lisicki igra z ogniem? Handlarze na pewno pamiętają, czyj był pomysł mycia chodników.
Czy Maciej Lisicki igra z ogniem? Handlarze na pewno pamiętają, czyj był pomysł mycia chodników. mat. prasowe

Saksofon, budzik, a nawet lanie wody na handlarzy. Kilku kandydatów na trójmiejskich radnych postanowiło zrezygnować z klasycznych plakatów wyborczych i w oryginalny sposób przyciągnąć do siebie wyborców.Przemysław Dyakowski w kampanii nie rozstaje się z saksofonem.
Przemysław Dyakowski w kampanii nie rozstaje się z saksofonem. mat. prasowe
Przemysław Ryś na plakacie nawiązuje do swojego nazwiska.
Przemysław Ryś na plakacie nawiązuje do swojego nazwiska. mat. prasowe
Wkrótce na ulicach Gdańska pojawią się plakaty Macieja Lisickiego, zastępcy prezydenta Gdańska, który kandyduje na radnego z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 3. Jednego można być pewnym - niewielu przejdzie obok nich obojętnie, choćby dlatego, że znajdą się na nich satyryczne rysunki autorstwa Zbigniewa Jujki.

Na jednym widzimy grupę ludzi z transparentem "Nic bez nas o nas", mężczyznę który stoi ze skierowanym w ich stronę wężem z wodą i podpis: "Lisicki nie lubi lać wody". O tym, że jest odwrotnie, przekonali się latem handlarze z centrum miasta. Polewanie chodników wodą było formą, nieudanej zresztą, walki Maciej Lisickiego z nielegalnym handlem. Przeciwko działaniom wiceprezydenta protestowali wówczas anarchiści z "Nic bez nas o nas".

Choć wiceprezydent zarzeka się, że zbieżność między plakatami a rzeczywistymi wydarzeniami jest zupełnie przypadkowa, to trudno mu uwierzyć.

Na innym z jego wyborczych plakatów zobaczymy mężczyznę, który, klęcząc przy konfesjonale, wyznaje: "Wahałem się, czy głosować na Lisickiego". Będzie też obrazek, na którym pacjent woła do swojego psychiatry: "Doktorze, w poprzednich wyborach nie głosowałem na Lisickiego". W tych wypadkach w rzeczy samej trudno znaleźć rzeczywiste wydarzenia, na kanwie których powstać mogły rysunki. Niemniej jednak...

- Mój plakat ma prowokować, skupić uwagę jak największej ilości ludzi. Może niektórzy będą je zdzierać, a może dzięki takiej właśnie formie zagłosują na mnie - podkreśla Lisicki.

Inni kandydaci, choć nie prowokują tak mocno, to też starają się być oryginalni. Lech Kaźmierczyk (kandyduje z ramienia PO w okręgu nr 1 w Gdańsku) na swoim plakacie trzyma w ręku budzik z podpisem "mam dla ciebie czas". Czy gdańszczanie podzielą jego miłość do wczesnego wstawania? Dowiemy się już 21 listopada.

Podobają ci się pomysły kandydatów na radnych?

Zobacz wyniki (686)
Przemysław Ryś (również z PO, kandyduje w okręgu obejmującym Zaspę i Przymorze) umieścił z kolei na swojej stronie internetowej, plakatach i ulotkach animowaną (i anonimową) postać sympatycznie uśmiechniętego rysia. Czy wyborcy kochają zwierzęta? A może uznają, że "wszystkie Ryśki to fajne chłopaki"? Na to pytanie odpowiedź także poznamy niebawem.

Jeszcze inaczej do kampanii podchodzi znany jazzman - Przemysław Dyakowski, który kandyduje w Gdyni z listy Samorządności. Na plakatach pan Przemysław pojawia się... z saksofonem. - Mam nadzieję, że jak się dostanę do Rady Miasta, to będę mógł zająć się sprawami kultury w Gdyni. Jest to oczywiście dziedzina najbliższa mojej codziennej działalności i na tym znam się najlepiej - tłumaczy muzyk. Jedno jest pewne, do mówienia o swojej kampanii przygotował się śpiewająco.

Na zupełnie innych emocjach próbuje grać Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz - kandydatka PiS na radną z okręgu Wrzeszcz, Strzyża i Aniołki. Stawia na minimalizm i swojskość, czym na pewno wyróżnia się wśród wielu kandydatów, którzy na plakatach często dopisują sobie dwie lub trzy literki przed nazwiskiem, aby podbić swój prestiż. Co to, to nie. W tym przypadku mamy prawdziwą ascezę: zdjęcie kandydatki i napis: "Radna Ela". W prostocie jest metoda, choć rodzi się pytanie: czy wyborcy zapamiętają nazwisko?

Opinie (292) ponad 20 zablokowanych

 • Panie Przemku. Czy to aby na pewno dobry pomysł (11)

  z tą kandydaturą?

  • 64 2

  • może pomysł dobry, ale ta samorządność

   szkoda się podpisywać pod czymś takim.

   • 4 9

  • Szczególnie jeśli dalej nie wylewa za kołnierz.

   • 6 4

  • Ela Grabarek pseudonim torebka

   Ela Grabarek pseudonim torebka .... tak powinno być na plakatach. Słynna skandalistka 2000 roku, która za państwowe pieniążki kupiła sobie torebkę !!! Ha Ha Ha ...wstydu nie ma !!! Znowu chce nas oszukać !!! Ona jest tak prosta jak grafika na jej plakacie ..... a zdjęcie to ma chyba jeszcze z ubiegłego wieku !!!

   • 15 2

  • Przemku kolego Twoja prawdziwą i autentyczną miłością jest Jazz a nie polityka. Zycze Ci wszystkiego dobrego ale nie daj się tam w polityce, choć wiesz ze część awangardy Tobie tego nie wybaczy!!!

   • 6 1

  • Niech się lepiej zapisze do klubu AA ;)

   • 2 3

  • Ryś (3)

   Znam p.Przemka osobiście, mogę szczerze powiedzieć, że porządny z Niego człowiek. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

   • 3 1

   • (2)

    A ja widziałem p. Przemka osobiście jak zalany w trupa wykłócał się z obsługą lokalu, kiedy ta odmówiła mu dalszej sprzedaży alkoholu. Zataczając się powoływał się na znajomości z właścicielem i groził zwolnieniem pracownikom.
    Więc mam nieco inną opinię.

    Artysta jak najbardziej. Ale nie do końca z klasą.

    • 7 3

    • (1)

     ale tobie chodzi o Przemka Jazzmana z Gdynia a osobie wyżej o Przemka Rysia z Przymorza jak mniemam.

     • 2 0

     • A to możliwe. Chodziło o Jazzmana oczywiście.

      • 2 1

  • Ludzie co Wy piszecie????

   jaka polityka ? od kiedy radny to polityka ??
   zajmowanie się upiększaniem, modernizacją czy ożywianiem mojego miasta to polityka?? przecież to co piszecie to bełkot Palkikotowi i Kaczyńskiemu równy!!!
   A prawda jest taka, że dla kultury Naszej Kochanej Gdyni (ale również i całego Trójmiasta) to nikt tyle dobrago nie zrobił co Pan Przemek !!!

   • 2 5

  • wybory 2010

   Już dość impertynencji tej wladzy w mieście. poczytajcie sobie sprawozdania finansowe bosów, dyrektorów urzędu. to wszystko na temat NIE IDĘ GLOISOWAĆ - nie będę bezczelnym lgarzom wkładać do kieszeni pieniędzy za nic.
   Oni sobie z nas kpia - od stycznia podwyżki i to jakie:
   - woda 2005 ,czynze 150 5 - wystarczy !!!!!!!

   • 0 1

 • Kto leje wodę? (7)

  Także i media leją wodę "informując" o zamierzeniach, światopoglądzie, doktrynalnej wizji rozwoju Gdańska (Trójmiasta) kandydatów na prezydenta i partii politycznych tak, żeby nic nie powiedzieć... moze oprócz Adamowicza i PO, że "jest lepiej" i będzie "świetnie". Rozumiem kandydatów lewych - z PO, SLD... wszak oni nigdy nie mieli żadnej wizji to i leją wodę nie tylko na plakatach wyborczych. Ale i - niestety - dotychczasowe artykuły w temacie kampanii wyborczej są wg mnie także taką lewacką nowomową o wszystkim i o niczym... czyżby było to działanie celowe?

  • 41 17

  • Tadzik z Torunia, ten to dopiero leje wodę ! (3)

   • 13 6

   • (2)

    To zacytujmy.

    O. Rydzyk: W tej chwili na Rakowieckiej w Warszawie nie przesłuchuje się ludzi i nie dręczy, jak to robiono w wielu miejscach Polski, ale posługuje się tzw. dziennikarzami. Nie nazywam ich dziennikarzami, bo to są najemnicy. To ludzie, którzy wykorzystują media, żeby terroryzować innych, linczować tych, którzy są niewygodni, odbierać im dobre imię, niszczyć ich. Robi się to z ludźmi Kościoła, z patriotami, robi się to po to, żeby tak zmanipulować świadomość ludzi, by występowali przeciwko sobie - to w tym stwierdzeniu o. Rydzyk leje wodę?

    • 9 20

    • zgadzam się z tobą, właśnie tak postrzegam przede wszystkim tv i rozgłośnię toruńską (1)

     "Nie nazywam ich dziennikarzami, bo to są najemnicy. To ludzie, którzy wykorzystują media, żeby terroryzować innych, linczować tych, którzy są niewygodni, odbierać im dobre imię, niszczyć ich."

     • 13 11

     • W żadnym kłamstwie nie ma ziarenka prawdy

      Michnikowszczyzna oskarża media katolickie i patriotyczne o kłamstwa, antysemityzm, faszyzm i tego typu inne, ale gdzie, to nie precyzują. A warto przypomnieć sobie masonów "złotą myśl": "Kłamcie, a zawsze coś przylgnie". Pamiętajmy - media są w większości w obcych rękach, często wrogich kulturze chrześcijańskiej, wrogiej niepodległej i samorządnej Polsce. ONI robią wszystko, aby zapanował męt i zamęt, aby owoce nauczania Kościoła wydrzeć Narodowi i to, co może stać się jego siłą, osłabić i rozmydlić.

      • 8 13

  • Inni zagłosowali za Ciebie a Ty zjadasz tą żabę

   • 2 2

  • (1)

   lewacką nowomową? my to nazywamy bełkotem służącym utrzymaniu dominacji kapitalistów nad pracownikami.
   ale chyba o to samo chodzi, tyle że Tobie strony się pomyliły...

   • 0 3

   • Między nami, niewolnikami

    Chaos semantyczny to już współczesna plaga. Celowe działanie złych ludzi sprawiło, że słowa straciły jednoznaczność, co kojarzy się z pomieszaniem języków przy budowie wieży Babel.

    Mieliśmy okres "dzikiego" kapitalizmu i działania mające na celu "utrzymaniu dominacji kapitalistów nad pracownikami", to fakt historyczny. Ale nie zapominajmy, że potęgi gospodarcze mocarstw zostały zbudowane w czasach, kiedy gospodarki tych państw opierały się na "zdrowym" kapitalizmie - zakłady produkujące drogo i źle padały, zakłady dobrze prosperujące dobrze płaciły swoim pracownikom za pracę itd. Niestety, już chyba nigdzie w Europie nie ma wolnego rynku, jest centralnie starowana z limitami połowów, limitami mleka itd. A w Polsce upadek PGR-ów czy stoczni były spowodowane wyłącznie działaniami politycznymi.

    Prawica i lewica - czym się współcześnie różnią? Lepiej potrafimy rozróżnić takie pojęcia, jak wyzyskiwacz i wyzyskiwany. W temacie Polski i Polaków bardzo trafnie to zagadnienie ukazał Stanisław Michalkiewicz: W swojej znakomitej książce "Trzy końce historii, czyli Nowe Średniowiecze" Lech Jęczmyk pisze m.in., że po upadku imperium sowieckiego, a wcześniej - imperium hitlerowskiego, które praktykowały niewolnictwo na skale masową, dzisiaj mamy do czynienia raczej z jego śladami, m.in. w postaci kobiet sprzedawanych do burdeli. Niestety ten sielankowy obraz jest całkowicie nieprawdziwy. Niewolnictwo nie tylko przetrwało, ale przeżywa swoisty renesans, w którym zresztą Polska i Polacy mają swój ogromny udział i to wcale nie jako właściciele niewolników, tylko właśnie jako niewolnicy. Inne kraje Eurokołchozu zresztą też.

    • 2 2

 • Mam 36 lat. Od uzyskania pełnoletności NIGDY nie głosowałem w jakichkolwiek wyborach. Jestem z siebie dumny. (23)

  • 58 142

  • ale czemu nie głosowaleś? (5)

   aaaa rozumiem! to dla Ciebie zbyt trudne zadanie.

   • 28 14

   • (4)

    Głosowanie jezd proste: poczczas ostatnich wyboruw prezydęckich postawiłem kżyszyk na kaczyńskim. Niekciałem takiego prezydęta. Rupcie tak jak ja - to łatfe.

    • 8 16

    • popraw pisownię

     ostatnih a nie ostatnich
     prezydęckih a nie prezydęckich
     nie caukiem a nie niecałkiem

     • 9 6

    • hmm (1)

     noto jak niekciałeś takego prezydęta to poco stawiałeź pszy nim kszyrzyk?

     • 1 4

     • he, he, nie "przy nim" tylko "na nim" a to zasadnicza różnica :-). Nikt tego nie zauważył? Ot, dowcipniś :-)

      • 2 0

    • Do mam 36

     Do szkoły analfabeto !!!!!!!!!!!

     • 5 5

  • Jezeli to prawda, przywracasz mi wiare w Człowieka.

   • 5 11

  • odebrałeś już zasiłek czy jesteś na zwolnieniu nierobie ? (1)

   to właściwie dobrze, że nie głosujesz - lepiej jak debile nie mają wpływu ..

   • 14 6

   • lepiej niby od czego?

    od tego jak debile mają wpływ głosując? demokracja w naszym kraju sprowadza się do skreślenia raz na parę lat krzyżyka i oglądaniu ton marketingowej manipulacji przed wyborami.

    • 7 2

  • (4)

   I słusznie.Lepiej nie głosować lub wrzucić nieważną kartkę.
   Nie wiem jak można twierdzić,ze kogoś się wybrało skoro wybór jest pomiędzy blondynką(blondynem) lub brunetem.Więcej ze zdjęć nie da się wyczytać.
   Taka jest ta kampania to należy pokazać władzy gdzie się ja ma.Innego sposobu nie ma.

   • 6 5

   • Oddająć głos nieważny własnie pokazujesz gdzie masz taką władzę (3)

    • 2 0

    • demokrację sprowadzono do konkursu piękności (2)

     jak w tańcu z gwiazdami. Oni myślą że już nas tak ogłupili, że kupimy każdy ich kit.

     Wała! Trzeba przeciwstawiać się władzy - bojkot wyborów to pierwszy krok u samorządności - tej prawdziwej.

     • 4 1

     • ja jestem za oddawanie głosu niewaznego (1)

      bo nie pójście na wybory to pokazanie, że ma sie w d..ie demokracje.
      A jak oddasz nie ważny tzn ze chcesz demkoracji ale nie z takimi pajacami.

      • 5 0

      • a co za różnica czy to ci pajace czy inni

       obecny system nie ma wiele wspólnego z demokracją

       • 3 1

  • ludzie ODPOWIEDZIALNI NIE GŁOSUJĄ (2)

   głosowanie wiąże się z oddawaniem losu miasta, czy kraju ludziom, których znamy ze słupa. Nie ma to nic wspólnego z demokracją, czy samorządnością. To udział w szopce organizowanej co 4-5 lat.

   LUDZIE ODPOWIEDZIALNI NIE UCZESTNICZĄ W WYBORACH.

   • 6 7

   • Wystarczy zapoznać się z kandydatami (1)

    a nie bredzić ze ze słupa, no chyba, że nie umie się czytać i podejmuje się decyzje na podstawie łądnej buzi.

    • 7 1

    • a co, zapraszają do domu na ploty?

     nie słyszałem o zbyt wielu spotkaniach z wyborcami, może ich się boją?

     • 1 2

  • Ja nie głosuję bo chcę dać wszystkim równe szanse :)

   • 1 2

  • (3)

   Po to ludzie strajkowali i walczyli z ZOMO i komuna zeby takim jak ty dac prawo decydowania o sobie. Nie chodzac na wybory pozwalasz zeby inni moze mniej sprawni intelektualnie wybrali za Ciebie. Naprawde mozesz byc z siebie dumny moje gratulacje za postawe obywatelska.

   • 4 4

   • już wole komunizm, przynajmniej praca była!!! po h.ja obalali i strajkowali aaa już wiem by żyło się lepiej;-) (1)

    POpaprany świat...

    • 2 3

    • Tia, była. Tyle, że za prawie darmo. Ile to było 15$ miesięcznie?

     • 0 0

   • dumny frajer

    Bądź dalej dumny z tego że na nic nie masz wpływu.
    A może tak ci się wszystko w mieście podoba.
    Mieszkasz w apartamencie z basenem za darmo, latasz samolotem do pracy i spacerujesz po czystym, bezpiecznym Gdańsku, w który są najlepsze firmy świata
    i biją się o zatrudnienie ciebie.
    Jeżeli tak - to faktycznie zostań w domu i zasięgnij porady lekarza.
    Normalny człowiek ma inne powody do dumy...

    • 2 1

  • i ma racje - ma głosować na te same świnie co biegają wokół koryta?

   od dwóch dekad mamy festiwal tych samych facjat i tylko etykiety się zmieniają, wszyscy obiecują nikt nie dotrzymuje słowa, przypomnijcie sobie ostatnie obietnice PO i co teraz, nowa partia, nowe obietnice a finał zawsze ten sam - ważne aby być przy korycie a sumienia uspokoić demokracją
   DEMOKRACJA TO GNÓJ i możecie wypisywać, że nie ma nic lepszego ale zdania nie zmienię

   • 3 2

 • Panie Przemku !

  ma Pan mój głos.

  • 9 34

 • Wszystko dla władzy. Oto moje motto. Startuję do rady głupców. (3)

  • 31 2

  • Głupcy?!? Zobacz ile wyciągnął z tego Budyń

   http://www.fakt.pl/Poprzewracalo-im-sie-w-glowie-Chca-kasy-za-przegrane-wybory-,artykuly,87164,1.html

   • 1 0

  • I dla kasy

   Sama dieta to ok 2400 miesiecznie to daje 115 tys przez kadencje :)))
   A do tego dodatki roznej masci....

   • 2 0

  • czas na uczciwych wobec siebie i wyborców - głosujcie na KORYTO

   do KORYTA - po szmal i władzę

   koryto.org.pl

   • 1 0

 • Przed wyborami idźmy wszyscy do kościoła (5)

  i tam w skupieniu zastanówmy się na kogo zagłosować. Pan bóg da nam na pewno jakiś znak.

  • 14 43

  • Paliłeś, piłeś (1)

   czy wąchałeś ??

   • 16 6

   • słuchał, czasem to wystarczy.

    • 5 12

  • re: (2)

   Bóg nie miesza się do polityki.

   • 3 1

   • krasnoludki nie fruwają

    święty Mikołaj nie istnieje,
    Ziemia nie jest plaska

    • 1 1

   • True, to chyba dziedzina pewnego buntownika, niejakiego L., który teraz za konkurancję robi.

    • 0 0

 • Zła wiadomość dla Budynia.

  Najwyżej 40% Letnicy nadaje się do rewitalizacji. Reszta to propaganda.

  • 45 3

 • kampania pod znakiem totalnej wiochy (1)

  wiochy i disco polo, żadnych konkretów tylko twarze , fałszywe, nieszczere z uśmiechem na siłę zrobionym w fotoszopie.

  • 65 2

  • .. w końcu wszyscy pochodza z wiochy gdansk

   zmetropolizowanej przez ministranta PO

   • 10 0

 • tylko (3)

  Ja na pewno nie zagłosuję na PiS!!!!!!!!!

  • 43 37

  • nie ma tylko 2 partii (1)

   PO i PiS sa siebie warci... lepiej oddac glos na niezaleznych

   • 4 0

   • Oj, tez taki miałem zamiar.

    Ale chyba jednak u mnie wygrał kandydat PO, sąsiad (w rozumieniu osiedla domków, czyli mieszka 100m ode mnie), ale nie ze względu na partię tylko na kilka fajnych pomysłów, na temat których miałem okazję z nim porozmawiać. Ale to sa pomysły raczej skromne i lokalne dotyczące mojego osiedla, więc w przeciwieństwie do wielkich planów może wypalą.

    • 0 0

  • a co, na tego c.uja Lisickiego, łysego cwaniaka z ubeckimi kontaktami?

   to już lepiej na Koryto
   niż na tę bandę budyniowych wafli
   rozkradających i psujących Gdańsk

   • 5 0

 • Handlarzom nie było tak do śmiechu (12)

  Jak Lisickiemu w tych "żartobliwych" rysunkach.

  • 30 18

  • Jakby przestrzegali prawo to by się mogli śmiać, (2)

   a taki handel to niech uprawiają w Bangladeszu.

   • 19 3

   • Syf był, zgadza się. Ale akurat wtedy to oni byli tam zgodnie z prawem

    Dlatego była akcja z polewaniem i to jest żałosne że "władza" działała na pograniczu prawa.

    • 2 8

   • a czy plakaty Lisickiego i jego kolegów wiszą zgodnie z prawem?

    i zgodnie z zasadami życia społecznego? Czy wieszanie czegokolwiek w pasach ruchu samochodowego jest normalne?

    • 5 1

  • i dobrze ze pogonił

   mamy XXI wiek a nie 1989r gdzie dopuszczalne było handlowanie majtkami z łóżek polowych. Czas się zmienia.

   • 13 2

  • jakim handlarzom? (6)

   raczej bandzie oszustów, którzy nie dość, że zawalają miasto swoimi brudnymi straganami, to jeszcze sobie myślą, że płacenie podatków ich nie dotyczy. jakim prawem? z jakiej racji? dlaczego ja, ty, czy ktokolwiek inny mamy płacić uczciwie podatki i oddawać do wspólnej kasy kilkadziesiąt procent tego, co zarabiamy, a ta banda darmozjadów ma nie płacić i jeszcze płakać, jaki to los jest dla nich zły? woda w stragan to najmniejszy wymiar kary.

   • 16 5

   • (1)

    ale bzdury piszesz
    każdy z tych jak nazywasz "handlarzy" ma działalność gopspodarczą i płaci podatki
    niemal wszyscy mają opłacone prawo pozwalające na handlowanie na drogach publicznych
    jedyne czego nie mają to akceptacji miasta które ich terroryzuje uzbrojonymi służbami za to że nie opłacili haraczu jeszcze miastu! - oto wolność gospodarcza w wykonaniu PO, w gdańsku wodą polewali, jeszcze "lepiej" załatwiono kupców w warszawie - zwyczajnie ich pobito przy milczącej obecności "policji" i "sm"
    w zeszłym tygodniu, sm sopot otoczyła płotem (!) pana chcącego sprzedawać na monciaku, a do obywateli strażnicy zwracali się na ty (!)
    oto prawdziwe oblicze tej władzy!

    • 3 9

    • to ty piszesz bzdury

     "niemal wszyscy mają opłacone prawo pozwalające na handlowanie na drogach publicznych" - nie ma takiej opłaty. jest opłata za dzierżawę konkretnego miejsca. i gdyby mieli taką dzierżawę opłaconą - nikt by ich nie gonił.

     • 8 3

   • sam te rewelacje wymyslasz czy ktoś ci podpowiada? jak można tak bełkotrać? ci ludzie PRACUJĄ CIĘŻKO (3)

    I starają si,e dać radę w tym chorym kraju. Tu każda przedsiębiorczość jest tępiona, a najbardziej przez tych którzy zapełniają urzędy swoimi dupskami- URZEDASY TO SĄ NAJWIĘKSZE DARMOZJADY, w dodatku tępią gałąź, dzięki której żyją. Dla tak debilnej wypowiedzi jak powyższa szkoda słów.

    • 4 7

    • ciężko to pracują (2)

     uczciwi kupcy, którzy płacą podatki i opłacają miejsca do handlu. i przez nieuczciwą - tańszą - konkurencję to właśnie oni dostają po dup..ie i zmuszeni są zwijać interes, albo zwalniać pracowników. o tym pomyśl. szara strefa to nie przedsiębiorczość, tylko zwykłe cwaniactwo.

     • 10 1

     • a czy można uczciwie pracować bez umowy o pracę? (1)

      Mój sąsiad jest zmuszany przez swego pracodawce do pracy, ciężkiej bo stoczni, bez umowy o prace. No i teraz nie wiem czy mój sąsiad jest uczciwy i czy ciężko pracuje wg. tej definicji powyższej.

      • 1 0

      • a wiesz czemu pracodawca tak robi?

       prawdopodobnie żeby obniżyć koszty. bo musi być konkurencyjny w stosunku do innych nieuczciwych cwaniaków na rynku. dlatego powinno się tępić całą szarą strefę!

       • 0 0

  • a wczesniej pewnie lamentowalas/es

   ze to wstyd takie kramy z majtkami w tym miejscu

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.