Fakty i opinie

stat

Kto przebuduje kluczowe skrzyżowanie Oksywia?

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: pieniądze na integrację sąsiadów

Geometria kluczowego skrzyżowania na Oksywiu stwarza sporo trudności kierowcom. Obszar jest jednak pod ochroną konserwatorską i widoczna kapliczka musi w dzielnicy pozostać.
Geometria kluczowego skrzyżowania na Oksywiu stwarza sporo trudności kierowcom. Obszar jest jednak pod ochroną konserwatorską i widoczna kapliczka musi w dzielnicy pozostać. mat. prasowe

Od sierpnia zeszłego roku Gdynia nie może znaleźć projektanta przebudowy skrzyżowania na Oksywiu. Kiedy możemy liczyć na zmiany jego geometrii? Pieniądze w budżecie są na to zabezpieczone, ale nie ma chętnych na wykonanie tego zlecenia. Mimo to wznowiono poszukiwania wykonawcy projektu.Jak przebudować to skrzyżowanie?

zrobić rondo 58%
postawić sygnalizację świetlną 9%
zmienić geometrię i poprawić widoczność 15%
nic nie trzeba zmieniać, jest dobrze 18%
zakończona Łącznie głosów: 1025
Skrzyżowanie płk. Dąbka z ul. Bosmańską i Dickmana zobacz na mapie Gdyni na Oksywiu nie jest bezpieczne ani dla pieszych, ani dla kierowców, ani też dla rowerzystów. Mieszkańcy od lat proszą o jego przebudowę i zrobienie choćby chodników. Po otrzymaniu unijnego dofinansowania na rewitalizację Oksywia ich postulaty miały być spełnione.

- Tu krzyżują się drogi i linie autobusowe dla wielu mieszkańców dzielnicy, uczniów pobliskiego liceum, pracowników kilku jednostek wojskowych, ale także rodzin pacjentów placówek hospicyjnych oraz turystów zmierzających w stronę oksywskiego bulwaru i polany przy Osadzie Rybackiej - zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Co ma się zmienić na skrzyżowaniu?Od sierpnia ubiegłego roku nie można znaleźć wykonawcy dokumentacji projektowej. Urzędnicy ogłosili jednak kolejny przetarg. W jego ramach ma powstać projekt i kosztorys dla następujących zmian:


  • przebudowa układu drogowego

  • zaprojektowanie sieci chodników

  • zaprojektowanie wjazdów na posesje

  • elementy małej architektury wraz z zielenią towarzyszącą.


Problemem może być to, że projektant musi uwzględnić historyczne dziedzictwo architektoniczno-urbanistyczne dzielnicy, która jest objęta ochroną konserwatora zabytków. To sprawia, że trzeba m.in. ocalić widoczną na zdjęciu kapliczkę.

Urzędnicy czekają na oferty do 7 lutego 2019 roku.

Czytaj też: Piesi będą bezpieczniejsi na Oksywiu

Opinie (125) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.