Fakty i opinie

stat

Kto zniszczył przystanek tramwaju wodnego?


Co najmniej kilka dni ma potrwać naprawa zniszczonego przystanku tramwajowego "Sienna Grobla" zobacz na mapie Gdańska. W weekend z nieznanych przyczyn uderzył w niego tramwaj wodny. Na razie ewentualni sprawcy nabierają wody w usta.Czy korzystałeś kiedykolwiek z tramwaju wodnego?

tak, to świetna atrakcja 43%
rzadko, połączeń mogłoby być więcej 21%
nie, to zupełnie nietrafiona inwestycja 18%
nie, wolę inne atrakcje 18%
zakończona Łącznie głosów: 522
Do zniszczenia przystanku najprawdopodobniej doszło w sobotę. Skala uszkodzeń i straty materialne są dopiero szacowane, ale wiadomo, że przystanek nie nadaje się do eksploatacji. Tramwaj z nieznanych jeszcze przyczyn zniszczył pachołek do mocowania lin cumowniczych, drabinkę i fragment pomostu. Przerwana jest także sieć elektryczna. Miejsce zostało otoczone taśmą i ze względu na ryzyko porażenia prądem oznaczone zakazem wstępu. Do chwili usunięcia awarii przystanek "Sienna Grobla" został zamknięty.

- Operator, czyli Żegluga Gdańska i administrator obiektu, a więc MOSiR, muszą nam wyjaśnić, co tam się stało. Na razie nic więcej nie wiadomo. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - podkreśla Zygmunt Gołąb, rzecznik ZTM w Gdańsku, na zlecenie którego Żegluga realizuje kursowanie tramwajów.

- Nic na ten temat nie wiem. Jeśli doszło do uszkodzenia z naszej winy, to na pewno naprawimy przystanek i przywrócimy do stanu sprzed zdarzenia. Przebywam teraz poza Trójmiastem, więcej będę wiedział dopiero we wtorek - mówi Jerzy Latała, właściciel Żeglugi Gdańskiej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest administratorem przystanków tramwajów wodnych, informuje natomiast, że ponowne uruchomienie przystanku nastąpi możliwie szybko.

- Operator przystani działający w imieniu MOSiR podjął już działania zmierzające do naprawy szkód i niezwłocznego udostępnienia przystanku dla ruchu tramwajów wodnych. Uszkodzony pomost został przez operatora zabezpieczony. Pojawi się również dodatkowe oznakowanie ostrzegawcze - mówi Grzegorz Pawelec, rzecznik MOSiR.

Linia F6 do odwołania kursować zatem będzie na trasie Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa z pominięciem przystanku "Sienna Grobla". Druga z obsługiwanych przez Żeglugę Gdańską linia F5 (między Żabim Krukiem a Latarnią Morską) kursuje bez zakłóceń.

Opinie (46) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.