• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Kurier połasił się na paczkę klienta wartą 46 tys. zł

bra
22 czerwca 2022, godz. 12:30 
Opinie (254)
Kurier przywłaszczył sobie paczkę klienta, ale jeszcze tego samego dnia został złapany, a jej zawartość odzyskana w całości. Kurier przywłaszczył sobie paczkę klienta, ale jeszcze tego samego dnia został złapany, a jej zawartość odzyskana w całości.

Pobrał paczkę z telefonami, tabletami i zegarkami, ale nie zeskanował jej odbioru w centrum dystrybucyjnym. Według systemu przesyłka nadal znajdowała się w magazynie. Tymczasem przywłaszczył ją sobie 29-letni kurier. Udało się jednak odzyskać wszystkie przedmioty warte ponad 46 tys. zł.Jakie masz doświadczenia z kurierami?

Gdy pracownicy firmy kurierskiej się zorientowali, że zniknęła jedna z paczek, która miała zostać dostarczona klientowi, zawiadomili policję.

Po analizie monitoringu z hali magazynowej, na której odbywa się pobieranie i skanowanie przesyłek, wyszło na jaw, że jeden z kurierów pobrał paczkę, jednak jej nie zeskanował.

Według systemu przesyłka nadal znajdowała się w magazynie. W rzeczywistości kurier zabrał ją ze sobą.

W paczce przedmioty warte od kilkuset zł do 7 tys. złJeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany. Przedmioty z przesyłki trzymał w mieszkaniu na Przymorzu.

Policjanci odzyskali wszystkie przywłaszczone telefony, tablety oraz zegarki o wartości od kilkuset do prawie 7 tys. zł. Łączna wartość mienia to ponad 46 tys. zł.

Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Za przywłaszczenie mienia grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.
bra

Opinie wybrane


wszystkie opinie (254)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane