Kuriozalna kradzież. Potrzebował materiału, próbował ukraść kanapę

Tak bardzo chciał mieć zagłówki w aucie obite skórą, że postanowił ukraść ze sklepu sofę. Choć brzmi to absurdalnie, właśnie w takich okolicznościach zatrzymano 41-latka, który z centrum handlowego próbował wynieść wart 5 tys. zł mebel.Wchodzisz w konflikt z prawem i zostajesz przyłapany. Co robisz?

Zobacz wyniki (639)
Choć mamy dopiero początek stycznia, pojawił się już mocny kandydat do zajęcia wysokiego miejsca w corocznym zestawieniu najdziwniejszych przestępstw i wykroczeń.

Mowa o 41-latku z powiatu tczewskiego, który zaplanował skok, jakiego nie powstydziliby się bohaterowie "Gangu Olsena" i innych najbardziej absurdalnych komedii kryminalnych.

- We wtorek policjanci zostali wezwani na interwencję do centrum handlowego w centrum Gdańska. Pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który z pasażu galerii próbował wynieść sofę. Policjanci zatrzymali 41-latka z powiatu tczewskiego i zabrali mu nóż, który mężczyzna miał przy sobie - opowiada podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Oni wiedzą, jak obić zagłówki w aucie. Bez kradzieżyChoć już sama kradzież była dość absurdalna, jeszcze dziwniejsze było tłumaczenie niedoszłego złodzieja.

Wymarzone ekoobicie zagłówków w aucieMężczyzna początkowo nie chciał kraść mebla. Początkowo planował "jedynie" wyciąć niezbędny mu fragment obicia. Kiedy mu się to nie udało, po prostu podniósł cały mebel i wyszedł z centrum handlowego.

- W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że ukradł kanapę, bo chciał wykorzystać jej obicie z ekoskóry do obszycia zagłówków w swoim samochodzie - mówi Magdalena Ciska.
Wydawałoby się, że głupszych złodziei niż w filmowym "Gangu Olsena" nie ma. A jednak...
Wydawałoby się, że głupszych złodziei niż w filmowym "Gangu Olsena" nie ma. A jednak...
"Kanapowy złodziej" trafił za kratki policyjnego aresztu, a dziś usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane