Fakty i opinie

Nowe przejście obok starych pasów na Słowackiego

artykuł czytelnika
Stare pasy są w innym miejscu niż nowe przejście, co jest mylące dla kierowców.
Stare pasy są w innym miejscu niż nowe przejście, co jest mylące dla kierowców. fot. Czytelnik / trojmiasto.pl

W związku z budową nowej trasy rowerowej wzdłuż ul. PotokowejMapka przebudowane zostały przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. SłowackiegoMapka. Drogowcy jednak nie przemalowali jeszcze jednego z przejść dla pieszychMapka, przez co codziennie w tym miejscu dochodzi do sytuacji, w której samochód na pasach zatrzymuje się kilka centymetrów od pieszych. Prezentujemy list naszej czytelniczki, mieszkanki Niedźwiednika.Czy byłe(a)ś kiedyś świadkiem potrącenia pieszego?

nie, nigdy 30%
było blisko, ale ostatecznie nie 27%
tak, ale nic się nie stało 22%
tak i to było poważne potrącenie 21%
zakończona Łącznie głosów: 517
Piszę z prośbą o nagłośnienie sprawy przejścia dla pieszych na Niedźwiedniku.

Nie tak dawno mieszkańcy mogli obserwować remontowane chodniki na naszym osiedlu. Chwilę trzeba było chodzić okrężnie, ale efekt finalny jest świetny - mamy nowe, ładne nawierzchnie prowadzące do przystanków autobusowych. Jednak pojawił się problem - wcześniej chodnik przed przejściem dla pieszych prowadził prosto na pasy. Teraz zejście na jezdnię jest obok starych pasów, bliżej skrzyżowania.

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. PotokowejNa zdjęciu widać, że pasy prowadzą w większej części na pas zieleni niż chodnik.
Na zdjęciu widać, że pasy prowadzą w większej części na pas zieleni niż chodnik. fot. DRMG
Kierowcy skręcający na zielonej strzałce z ul. Potokowej w ul. Słowackiego sugerują się starymi pasami i zatrzymując się przed nimi znajdują się na środku nowego przejścia . Chodzę tamtędy codziennie i notorycznie zdarza się, że nieomal dochodzi do rozjechania pieszego. Problem jest naprawdę spory. Generuje to dużo nerwów i sytuacji, gdzie kierowca hamuje tuż przed człowiekiem, który wszedł na jezdnię.

Prace na tym skrzyżowaniu są elementem budowy nowej ścieżki rowerowej zleconej przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska. Poprosiliśmy DRMG o komentarz.

- Zadanie związane z budową drogi rowerowej na ul. Potokowej nie jest skończone. Docelowe oznakowanie poziome będzie wykonane w tym miesiącu. M. in. w związku ze zaprojektowaną zmianą dotychczasowej lokalizacji przejścia dla pieszych, nastąpi również na nim korekta oznakowania poziomego. Przedmiotowe przejście dla pieszych jest obecnie oznakowane właściwym znakiem pionowym, funkcjonuje na nim również sygnalizacja świetlna (sygnalizatory dla pieszych i rowerzystów) - Aneta Niezgoda, Specjalista Zespołu ds. Informacji Publicznej, Biuro Komunikacji Społecznej.
Wszystkie prace związane z budową nowej ścieżki mają zakończyć się w sierpniu. Wykonawcą wartych 4,5 mln zł robót jest firma WPRD Gravel.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (90) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.