Fakty i opinie

Kurski już poza PiS-em

Najnowszy artukuł na ten temat Lech Kaczyński prezydentem
Jacek Kurski, pomorski poseł, został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości - potwierdziła oficjalnie sekretarz koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego Aleksandra Barylak. Jacek Kurski przeprosił Donalda Tuska i wyjaśnił, że pomylił się, ponieważ do Wehrmachtu wstąpił brat dziadka Tuska, a nie dziadek.

Jacek Kurski, który od wielu lat startował w wyborach parlamentarnych, w tegorocznych wszedł do Sejmu jako poseł PiS z największą liczbą głosów na tej liście. Kierował kampanią medialną PiS.

We wtorek został usunięty ze sztabu kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w czwartek z partii, w związku z wywiadem, jakiego udzielił tygodnikowi "Angora". Kurski powiedział m.in., że "poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu".

- Takie postępowanie w rywalizacji politycznej jest szczególnie naganne i musi zostać surowo napiętnowane - powiedziała Aleksandra Barylak, sekretarz koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego PiS. - Jacek Kurski posłużył się metodą niezgodną z zasadami, jakimi kieruje się partia PiS.

Przedwczoraj koledzy posłowie buczeli i gwizdali kiedy Jacek Kurski odbierał nominację. Wczoraj, podczas sądu koleżeńskiego, Jacek Kurski przeprosił Donalda Tuska i powiedział, że się pomylił, bo w Wehrmachcie służył brat dziadka kandydata na prezydenta.

Natomiast Andrzej Lepper w radiowych "Sygnałach dnia" zdementował pogłoski jakoby Samoobrona chciała przyjąć w swoje szeregi posła Jacka Kurskiego.

Opinie (595)

 • PIS-dzielec z tego Kurskiego

  Totalne dno moralne... Ale ktoś go jednak wybrał. Gratuluję jego wyborcom - postawili na nieskazitelnych ludzi PIS-u.

  • 0 0

 • Obejrzałem sobie debatę u Lisa. Bodajże dwukrotnie Lech Kaczyński w wypowiedziach Donalda Tuska wytknął w oględnych słowach kłamstwo. I co? I nic - lider PO nie obruszył się, tylko tak po prostu zmienił temat.

  Jacek Kurski przegiął i dostał od PiSu kopa. W Platformie nikogo to nie spotka skoro kandydat na prezydenta korzysta z metod Jacka Kurskiego.

  PS. Swoją drogą Nobla, Oscara i Pulitzera temu kto zawiesił plakat w tym miejscu. No chyba że przypadek, bo ciemno było (patrz zdjęcie)

  • 0 0

 • Romanie,

  tak się złożyło, że też ten program obejrzałam. Od początku do końca. Moje wrażenia są zupełnie odmienne: nie zauważyłam żadnego wytknięcia kłamstwa, a zauważyłam beznadzieję kaczki pod każdym względem. A szczególnie pod względem planowanej polityki zagranicznej.
  Cóż, patrzymy widać inaczej....mam cichą nadzieję, że nie imponują ci metody Kurskiego (i nie skusisz się na DVD).

  • 0 0

 • Debata

  Ja też obejrzałem debatę u Lisa. Dystyngowny i logicznie wywodzący swoje racje Donald Tusk, naprzeciwko rozpartego, przerywającego w chamski sposób Lecha Kaczyńskiego. I jeszcze ten przylepiony, sztucznie wyuczony ironoczny uśmiech. Otóż Kaczyński uosabia najgorsze wzory "władzy".
  Arogancki, lekceważący adwersaża, po prostu "wodzuś".
  Prawda jest taka, że Kaczyński do pięt nie dorasta Tuskowi pomimo swoich profesorskich tytułów. O przepraszam, dorasta, ba sięgnąć może nawet nie schylając się.

  • 0 0

 • Baja

  Poczekamy na stenogram, póki co z pamięci:
  Donald Tusk: czemu pan jako prezydent miasta nie posprzątał po układzie mostowym skoro panu tak śmierdzi?
  Lech Kaczyński: czemu pan mija się z prawdą? przecież zgłaszaliśmy do prokuratury wiele razy, rozmawialiśmy z PO itd.
  Donald Tusk (tralala la zaczyna następny temat)

  Skoro zmuszasz mnie do pisania tak oczywistych rzeczy, to odpowiadam: TAK, metody Kurskiego i Tuska nie imponują mi. Zdania w nawiasie udam, że nie zauważam, tak samo jak udaję, że nie słyszałem prośby Galluxa.

  Ehhh spin doktorzy obu sztabów wykręcili kampanię na skrajne emocje, a wy oboje jak muchy na lep. Szkoda gadać.

  • 0 0

 • Tusk jest do dupy

  ZOBACZCIE! po co tyle jazgotu,zarozumialstwa i wyższości ze strony komorowskich,walców,liberalno-lewicowych mediów pompujących sondaże itp.Proszę sobie wejść na stronę państwowej komisji wyborczej,kliknąć któreś województwo, następnie miasto i następnie tam gdzie są pokazane dane z obwodowych komisji.w tych miastach w których jest akurat areszt lub inne więzienie.Dane z Radomia -areszt śledczy,na 525 głosów ważnych,donald dostaje 410 głosów(78%).Lepper-80 a kaczka-8(chyba przez pomyłkę). Te dane już powinny wystarczyć za druzgocący komentarz,ale do pełnego wizerunku jaśnie oświeconego yappis trzeba dodać: 1.film "NOCNA ZMIANA";2.skandaliczne wypowiedzi wielkiego kaszuba o Polsce i polskości w miesięczniku "ZNAK"z 1987 roku NR 11-12 strona 190;3. zawarcie ślubu kościelnego na kilka tygodni przed wyborami;4.nagła wolta co do poglądów na homoseksualizm(wcześniej tego nie akceptował);5.strach przed bezpośrednią debatą z Kaczyńskim(wycofał się z wcześniej zaplanowanych debat).
  Resztę sami sobie przemyślcie i skomentujcie! Najlepszego! P.s a czy dziadek Tuska byl w Wehrmachcie czy brat jego dziadka to wszystko jedno, bo wychodzi na to ze jednak jego RODZINA kolaborowala z WROGIEM!!!

  • 0 0

 • Drogi Romanie

  Do prokuratury to i ja mogę złożyć na Ciebie zawiadomienie.... tylko pytanie czy Cię skażą .... i coż używając metod Kaczora powiedziałbym ...złożyłem doniesienie na Romana wielokrotnie.... wiem wiem zaraz okaże sie, że Prokuratura działa ślamazarnie, czyli generalnie spisek....

  • 0 0

 • wujek,

  ty nie rób konkurencji kurskiemu. A poza tym - wszystko SIEM ZGADZA!

  • 0 0

 • Kaczyński do Kurskiego: Spieprzaj dziadu!

  • 0 0

 • wyobrażcie sobie Kaczke jak walczy o nas...toż on mniejszy od raz...Putina...Siara:(:(:(

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.