Fakty i opinie

stat

LOT wznawia loty w Polsce 1 czerwca

Za niespełna dwa tygodnie w opustoszałym od końca marca terminalu lotniska w Rębiechowie znowu pojawią się pasażerowie. LOT zapowiedział wznowienie krajowych połączeń lotniczych od 1 czerwca.
Za niespełna dwa tygodnie w opustoszałym od końca marca terminalu lotniska w Rębiechowie znowu pojawią się pasażerowie. LOT zapowiedział wznowienie krajowych połączeń lotniczych od 1 czerwca. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Do trzech razy dziennie z Gdańska do Warszawy i raz dziennie z Gdańska do Krakowa - takie połączenia z Trójmiasta chce obsługiwać LOT od 1 czerwca, po wznowieniu krajowych lotów. Ryanair deklaruje loty do 11 miast z Trójmiasta od 1 lipca.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhone


W poniedziałek wieczorem Polskie Linie Lotnicze Lot poinformowały, że 1 czerwca wznowią krajowe połączenia lotnicze między ośmioma polskimi lotniskami.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych, realizowanych w ramach ośmiu portów lotniczych:

  • do trzech razy dziennie na trasie Gdańsk-Warszawa;
  • raz dziennie na trasie Gdańsk-Kraków;
  • do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry.


Na razie LOT nie wskazał, ile połączeń faktycznie będzie obsługiwał. Formuła "do trzech połączeń" może bowiem oznaczać od jednego do trzech lotów dziennie.

Mimo to z maksymalnie czterema lotowskimi połączeniami dziennie port lotniczy w Gdańsku będzie drugim po Warszawie najczęściej obsługiwanym lotniskiem w Polsce.

Kilkadziesiąt samolotów na lotnisku w Gdańsku

Na skutek zawieszenia wszystkich połączeń lotniczych podczas pandemii koronawirusa uziemione samoloty czekają na powrót do latania. Ponad 20 maszyn stacjonuje na lotnisku w Gdańsku.Czy w tym roku planujesz podróż samolotem?

o tak, i to nie jedną 33%
sądzę, że polecę gdzieś na wakacje lub na weekend 18%
nie wiem, waham się 14%
nie, nie planuję 35%
zakończona Łącznie głosów: 1305

Brak informacji o międzynarodowych połączeniach LOT-uLOT na razie nie ogłosił swoich planów wznowienia międzynarodowych połączeń lotniczych.

W komunikacie napisano:

"W związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych działania związane ze wznawianiem rejsów pasażerskich nie obejmują na razie lotów poza Polskę. Decyzją Zarządu PLL LOT wszystkie rejsy międzynarodowe zaplanowane do 14 czerwca włącznie zostają odwołane. O zmianach będziemy informować pasażerów na bieżąco".
Przypomnijmy, że międzynarodowe połączenia lotnicze są zawieszone decyzją polskiego rządu. Na razie nie zapowiedziano, kiedy zostaną przywrócone. Przewidziano je w czwartym etapie odmrażania polskiej gospodarki.

Ryanair zapowiada 11 połączeń od 1 lipcaCo ciekawe, brak konkretnych deklaracji polskiego rządu nie przeszkodził Ryanairowi w zadeklarowania, że od 1 lipca jest gotowy wznowić część swoich połączeń międzynarodowych. Irlandzki przewodnik zapowiedział, że jest gotów obsłużyć 11 połączeń lotniczych z Gdańska.

Ryanair zapowiedział gotowość do uruchomienia 11 połączeń z Gdańska od 1 lipca.
Ryanair zapowiedział gotowość do uruchomienia 11 połączeń z Gdańska od 1 lipca. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl
Wśród nich są Londyn, Manchester, Cork, Sztokholm, Geteborg, Oslo, Odessa, Kijów, Kalamata w Grecji, Malta i Piza.

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.